ČESKÝ STŘELECKÝ SVAZ, z.s.

Výtah z prvních zpráv od P. Kůrky

Zdroj: Michal Šaňák
Datum: 08.09.2000
e-mail: michal@sanak.cz

Po úvodních očekávaných problémech se nám podařilo zprovoznit emailové spojení s Petrem Kůrkou a informace ze Sydney mohou začít téci proudem. V naší první korespondenci Petr Kůrka zaslal několik fotografií a základní informace, z kterých jsme Vám připravili krátký výtah.

V úvodní části emailu se Petr Kůrka zmiňuje o strastech, které ho potkaly při hledání nejvhodnější cesty odesílání emailů. Dle jeho vlastních slov "Není to jednoduché. V PC Centru je fronta na hodinu (a to tu je zatím poměrně prázdno) a v misi taky někdo pořád je a navíc mají (zdá se mi) nějaký méně moderní PC".

V dalším odstavci se Petr zmiňuje, že po přistání v Sydney v 20:15 výprava ulehla až ve dvě hodiny ráno. "Do postele jsme se nakonec dostali až ve dvě ráno (v Sydney jsme přistáli ve 20:15!). Vše šlo hladce, ale zašvíkli jsme se na příjmu ve vsi. Beze zbraní to byla otázka 15-30min., ale se zbraněmi se šlo jinou lajnou, na jejímž konci prováděli kontrolu a opatřovali kufry a tašky (střel.) čárovými kódy. Němci byli před námi, tak jsme tam byli asi hodinu. Tam nám taky všechny střel. věci odebrali s tím, že je budeme mít na střelnici. Dnes jsme na střelnici ještě nebyli, tak uvidíme.".

Další informace se týkají olymp. vesnice. "Vesnice je celkem pěkná, i když to vše vypadá oproti Atlantě drobnější. Jsou to takové jednopatrové domky. Vypadá to jako vilová čtvrť. Prakticky u každého domku je jeden až více "kontejnerů", kde se také bydlí !! (viz foto). Včera večer jsme z toho byli trochu vyplašení. V každém kontejneru jsou dvě místnosti (2x2postele) a jedna sociálka. V domku je pokojů 8 a sociálky dvě. V každém patře jedna. Co vím, tak pokoje jsou jen dvoulůžkové. V domě je ještě jedna menší hala s TV. Pokoje jsou o něco málo větší, než v Atlantě. Jsou tam dva noční stolky a šuplíková skříňka (70cm vys.). V malém výklenku je tyč s ramínkami. V kontejnerech nemají výklenek, ale skříň. Všude je všechno slyšet, protože jsou to takové papundeklové domky, které se po nějaké větší vichřici odhrnou na stranu a postaví se nové. Včera tu navíc byla velká zima, takže na spaní bylo v domě okolo 12st. a v kontejnerech snad pod 10st. V každé místnosti jsou jedna malá el. kamínka. Včera jsme je zapnuli naplno, tak se to vytopilo. Nabídli jsme s Honzou Dvořákem, že si to se sportovci vyměníme, ale ti nechtěli. Dnes bych to měnil ještě raději. V kontejnerech mají trochu soukromí a to v domě chybí".

"Dneska jsme se probudili po osmé. Většina z nás na budíka, jen Gach už prý štrachal novinami brzo ráno. Šli jsme na snídani. Cestu jsme znali, protože jsme tam byli ještě včera v noci. Jídelna je prakticky hned vedle. Asi 5 min. pěšky. Po snídani, kterou jsme neodbyli (vejce, slanina, sýry, losos...) jsme šli na procházku po vsi, abychom získali nějakou orientaci. Našli jsme hernu (mnohem menší než v Atlantě), druhou restauraci (malou), PC centrum a kino (tam mimochodem budou dávat 10.8. Vetřelce s CZ titulky!). Nakonec jsme zašli na naší misi, kde nám dali nějaké informace a kapesné."

Tolik tedy výtah z prvního emailu od Petra Kůrky. Těšme se na další.

Z informací Petra Kůrky připravil Michal Šaňák

Spolupracujeme