ČESKÝ STŘELECKÝ SVAZ, z.s.

První pocity výpravy

Zdroj: Petr Kůrka
Datum: 09.09.2000
e-mail: kurka@shooting.cz

Bydlíme na velmi dobrém místě. Do zábavné zóny je to sice úplně na druhou stranu, ale stanoviště autobusů máme, stejně jako hlavní jídelnu, hned za rohem.

Dnes jsme byli poprvé na střelnici. Nastoupili jsme do autobusu na stanovišti A3 a ten nás tam během asi půl hodiny bez problémů dopravil. Od doby, kdy jsme tu byli (11/99) se na střelnici se něco málo změnilo. Je tam postaveno mnoho velkých stanů, kde jsou k dispozici skříňky pro každého střelce, oddechové a přípravné místnosti, menší občerstvení, press room....Jelikož jsou všude nějakploty, působí to na první pohled trochu nepřehledně-jako labyrint. Ale určitě si zvykneme. Tribuna na finálovém střelišti je, podobně jako v Atlantě, vytažená ven, ale pravděpodobně s menší kapacitou. Sedadla, kde jsme seděli na finále na podzim, jsou určena výhradně pro média, která tam mají k dispozici asi 200 monitorů. V podzemí je veškeré technické zázemí, přejímkou počínaje a skladem pro monici, zbraně a bagáž (každé extra) konče. Brokaři si pochvalují vyčištění prostoru do kterého střílejí. Je tam pokosená tráva a vyčištěný terén do hloubky ca. 100m. Na podzim je právě tohle rušilo.Vítr, který se ve vsi zdá být silný, na střelnici tolik nevadí, i když do bezvětří to má daleko. Na brocích je to trochu horší, protože fouká nárazově.

Tréninky již probíhají a někteří střelci již trénují. Naši měli dnes další "očumovací" den. Vyzvedli jsme informace, zkontrolovali, zda máme tam máme zbraně, náboje a bagáž (máme), a odjeli jsme zpět do vsi. Zdá se, že na střelnici bude vše probíhat bez problémů.

Odpoledne šli všichni čtyři na kulečník, Honza Dvořák si dává pauzu ( doma si prý nemůže dovolit, tak toho tady musí využít) a já jsem psal mail. Počasí je čím dál tím moudřejší. Zdá se, že se otepluje. Chodíme v tričku. Snad se počasí, které nás po příletu hodně vystrašilo, nebude opakovat.

V neděli nás čeká slavnostní ceremoniál "Vyvěšování vlajky". Každé výpravě se slavnostně vyvěsí, co možná nejdříve po příjezdu, státní vlajka. Naše zatím malá střelecká skupina se toho zúčastní. Ceremoniál je okolo 15 odp.

Někteřé naše střelce již svrbí ruce, a tak se v zítra chystají na krátký trénink. Zejména Martin Tenk a David Kostelecký. Aklimatizace probíhá prozatím velmi zdařile. Již na počátku cesty jsme "najeli" na režim Sydney (+9hod.) a snažili se nespat, když se podle hodinek nemá. To se samozřejmě nepodaří dodrzet na 100%, ale pokud se tomu člověk nepodá, dá se to zvládnout. I tady přes den prakticky nespíme. Pokud se nám chce spát, jdeme se projít. Výjimkou, která potvrzuje pravidlo, je dnes Honza Dvořák. V noci spíme celkem bez problémů.

To je zatím pro dnešek vše a držíme palce při balení.

Ze Sydney Petr Kůrka

Spolupracujeme