ČESKÝ STŘELECKÝ SVAZ, z.s.

Česká vlajka slavnostně vyvěšena

Zdroj: Petr Kůrka
Datum: 10.09.2000
e-mail: kurka@shooting.cz

Neděle začala pro České střelce pracovně. V půl osmé jsme se sešli na snídani. Výjímkou byl Jirka Gach, který dal ještě přednost odpočinku. Vzhledem k tréninku vetšina z nás dala přednost jen lupínkům, ovoci a mléku, nebo čaji. V osm patnáct jsme odjeli směrem na střelnici.Cesta byla opět bez problémů. Horší to bylo na střelnici, kde bylo na tréninku již plno. Zamluvili jsme si tedy stavy na vzduchovce na 11-13 hod. David měl trénink od 10:00. Po dohodě s trenérem rakouských puškařů, jejichž střelci měli blokované stavy od 9:00, jsem poslal Lucku na jejich stav. Rakušani měli problémy s dopravou, a tak se nemohli dopravit na čas. Lucka trénovala asi 40 ran. Na to, že je to první trénink střílela velmi slušně. Pochvalovala si, že je zde dobře vidět a terče se nezdají 10m daleko. S Martinem jsme se domluvili, že zkusí střílet od devíti na rezervovaném stavu pro Katachstán. Jen co se připravil a vystřelil dvě rány, Kazachstánci se dostavili. Pokračoval tedy až v 11hod. Cítil se dobře a asi po 40 ranách skončil se slovy, že ta spoušť se mu zdá nějak lehká. Zítra si půjčíme závaží a spoušť zkontrolujeme. Davidovi na trapu dnes hodně foukalo, ale přesto si nenaříkal.

Trochu horší to bylo v zákulisí. Do dnešního dne, 10.9., byl trénink volný. Sami jsme si museli zablokovat stavy předem. Od zítřka do 14.9. měl být trénink naplánovaný od organizátorů. To se však nějak zadrhlo, a tak se vytvořila v infostředisku vytvořila dlouhá fronta trenérů. Bylo potřeba zablokovat stavy na pondělní trénink. Nakonec se mi podařilo stavy zablokovat podle našeho přání. Lucka jde na vzduchovku v 9 a Martin v 11 hod. Malorážné zbraně necháme ještě odpočívat. Také oba trapaři jdou zítra trénovat.

Po tréninku byl David Kostelecký na masáži u maséra České výpravy.Stejně jako včera Jirka Gach a Honza Dvořák (bolely ho záda z cesty).Masér je prý protáhl kvalitně a záda mají již v pořádku. Martin si byl vyzvednout mikinu z prádelny. Při snídani si ji polil džusem atak ji hned odnesl do prádelny. Byli jsme zvědaví, v jakém stavu mu jí dodají. Ani není příliš sražená, nevoní po prášku, není vyžehlená, ale je čistá.

Dnešní den však nebyl jen pracovní.Neděle byla pro České sportovce také slavnostní. Ve vesnici se slavnostně vyvěšovala Česká vlajka. Ceremoniálu jsme se také zúčastnili. Poprvé jsme na sebe oblékli nástupové obleky. Pouze klobouk, plášť a kravatu jsme nepotřebovali. Každému se oblečení líbí a pochválili nás kolemjdoucí. Ceremoniálu se zúčastnil i pan velvyslanec. Po krátkém pochodu a projevu jsme shlédli krátký kulturní program. Domorodci předváděli místní domorodý tanec a tři místní školní soubory nám zazpívaly uvítací píseň. Pak zahráli Českou hymnu a bylo to. Česká vlajka visí v Olympijské vesnici.

Dnešní podvečer asi strávíme částečně na internetu a částečně v kině, kde dnes jdou Vetřelci s CZ titulky.

Až budeme v pondělí na tréninku, budeme držet palce druhé části střelecké výpravy, která se bude přibližně ve stejnou dobu dopravovat na letiště v Praze. Až přiletí do Sydney, budeme už mít za sebou i úterní trénink.

V Sydney dnes od rána svítí slunce a chodíme v tričku. Všechny sporty pod otevřenou oblohou trochu zlobí vítr. Ale zdá se, že je den ode dne slabší. Nakonec co bychom chtěli - jsme u moře, a tam vždycky fouká.

S pozdravem Petr Kůrka

Spolupracujeme