ČESKÝ STŘELECKÝ SVAZ, z.s.

Střelnice je plná

Zdroj: Petr Kůrka
Datum: 12.09.2000
e-mail: kurka@shooting.cz

Na olympijské střelnici v Sydney bylo dnes opravdu plno. Většina střelců je již v Sydney a tak byl o dopravu na střelnici opravdu zájem. Sportovci byli trénovat, nebo jen obhlédnout svá příští bojová pole. Nejvíce bylo plno na 50m střelnici, kde se budou rozdávat medaile celkem v 5ti disciplínách - LM 60L ; LM 3x40 ; SM 3x20 a LP 60. Na "padesátce" vládla ráno lehká nervozita. Někteří trenéři si včera nezablokovali stavy pro trénink a dnes přijeli na trénink v domnění, že bude rozpis od pořadatelů. Ten není a nebude. Nakonec se vše urovnalo a trénoval, každý, kdo potřeboval. I když třeba až po poledni.

i naši byli dnes v Sydney trénovat na 50m poprvé. Martin Tenk začal v devět ráno a na 80ran mu stačilo 80 minut. Zpočátku se jeho dobrá stabilita a práce na výstřelu na terči příliš neodrážela, ale v posledních položkách svítila na displai i nějaká desítka. Po tréninku Martin vyčistil svou pistoli (asi důkladně,když mu to trvalo téměř 45 min.) a šel se dívat střídavě na trénink Lucky a brokařů - všichni měli blokované tréninky na 11 hodinu. Lucka se jen krátce seznámila v každé poloze se střelnicí. Stihla to během asi 100ran. Brokaři opět trénovali dvě položky a protože dnes nefoukalo tak moc jako jindy, měli na to větší klid.

Po trénincích jsme se všichni sešli ve vesnici na pozdějším obědu a k večeru má každý svůj program. Lucka jde na počítače, David a Jirka půjdou do posilovny (zřejmě proto, aby měli každodenní důvod nechat se namasírovat) a já s Martinem jdeme do kina.

Pochopitelně všichni očekáváme přílet druhé střelecké skupiny. Jsme s nimi ve spojení přes SMS a tak víme, že doletěli do Kuala lumpur včas, a že snad také včas odletěli. Přílet do Sydney by měl být asi za jednu hodinu (aktuální čas v Sydney je teď 19:15. SEČ 10:15- úterý). Bude je čekat stejná akreditační procedůra, jako čekala nás. Ve vesnici se objeví asi až po půlnoci.

Ze Sydney Petr Kůrka

Spolupracujeme