ČESKÝ STŘELECKÝ SVAZ, z.s.

Střelci jsou již kompletní

Zdroj: Petr Kůrka
Datum: 13.09.2000
e-mail: kurka@shooting.cz

Druhá část střelců - olympioniků dorazila v úterý v přesně o půlnoci do vesnice. Na letiště v Sydney přistáli přesně na čas a po akreditačních povinostech je autobus přivezl před sídlo České mise. Prezident ČSS, pan Pekař, musel prokázat své cestovatelské zkušenosti. Do Sydney totiž přiletěl jinou linkou, než ostatní, a tak se stalo že jej uvítací výbor z české mise minul. Prezident tedy absolvoval celou akreditační cestu sám a objevil se ve vsi asi hodinu před hlavní skupinou. Alespoň měl zatím dost času se ubytovat u mne v pokoji. Poté, co se ubytovali i ostatní jsem je spolu s Honzou Dvořákem ještě doprovodil na popůlnoční večeři a předal nějaké informace k vesnici. Do postele jsme se dostali až ve dvě.

Na tréninku ráno vypadal Martin trochu unaveně. Podle jeho slov byl málo vyspalý, a i když s námi na pozdní večeři nešel, asi se moc nevyspal. Lucka vypadala odpočatě, a proto dnes mohla tréninku delší dobu. Skončila až ve dvě odpoledne, když si zvolna vyzkoušela všechny polohy, vč. vzduchovky. David byl dnes také trénovat dopoledne, a tak ve vsi zůstal jen Jirka Gach, který má lehké problémy s afty. Alespoň měli nováčci, kteří se chystali na průzkum vesnice, průvodce.

Doprava se dnes opět "blýskla". Autobus 8:03 se zaplnil 7:55, a protože já a David jsme v autobuse stáli (bylo plno), tak jsme byli vykázáni vens tím, že další bus přijede za chvilku. Chvilka byla 15 min.Do autobusu jsme nastoupili (opět plno) a po chvilce opět vystoupili. Tentokrát odmítl jet řidič na střelnici, protože tam nikdy nebyl a netrefil by tam. Nakonec jsme tedy odjeli až 8:35, a to zase zůstali někteří střelci na zastávce. Kdy sem darazili, a zda vůbec, to nevím.

Počasí se lepší den ode dne. Zimní bundu, kterou jsem měl včera, jsem dnes nepoužil, protože bylo o málo tepleji. Vítr se také uklidňuje. Snad bude mít počasí rozum a bude se stále zlepšovat.

Krátký dovětek:

Podpůrná skupina, pánové Šaňák, Lerch a Pokorný, kteří jsou ubytováni mimo vesnici, nás chtěli navštívit na střelnici. Ubytování mimo je z důvodu omezené možnosti účasti trenérů na OH. Pro oficiální účast trenérů existuje tzv. kvóta, která závisí na počtu sportovců, vyslaných jednotlivými národními OH-svazy. My jsme mohli vyslat pro střelbu jen tři. Dostali přednost trenéři s větším počtem nominovaných sportovců. V našem případě jsem to já, Jan Dvořák a Jan Hůla. Všichni zde máme 2 sportovce. Pánové Lerch a Pokorný pouze jednoho.To jen na vysvětlenou, proč nebydlí všichni trenéři ve vsi.

Protože však podpůrná skupina není akreditovaná, přístup na střelnici je nemožný. Asi by to sami zjistili, pokud by se jim podařilo na střelnici dorazit. Nahlásili se na poledne, ale až do našeho odjezdu po 15 hodině se nedostavili. Později jsme od nich dostali zprávu po telefonu, že cestovali ne střelnici asi dvě hodiny a stejně nenašli správnou cestu. Snad se jim to povede zítra. Prezident se snaží sehnat tři extra vstupní karty na 14-15. září na tréninky. Snad se to podaří. Jinak budeme muset vyjít úplně mimo střelnici, abychom si mohli alespoň pokecat. Odpoledne jsme všichni trávili, jako téměř každý den, v zábavném centru. Počítače, hry, kulečník. Zítra si Martin a Lucka udělají přejímku (zatím je možná jen na vzduchovku). Po obědě plánujeme konečně výlet za hranice vesnice - do města. Už to chce změnit jednotvárný život ve vsi.

Ze Sydney Petr Kůrka

Spolupracujeme