ČESKÝ STŘELECKÝ SVAZ, z.s.

Sydney hlásí "Připraveno!"

Zdroj: Petr Kůrka
Datum: 15.09.2000
e-mail: kurka@shooting.cz

V olympijské vsi a jejím okolí, stejně jako na střelnici probíhali včera poslední úpravy před zahájením 27. Olympijských her v Sydney. Dnes je již vše připraveno, doděláno a nazdobeno. Před střelnicí včera vybudovali extra vchod, kde se dají ještě na poslední chvíli zakoupit vstupenky na střelecké soutěže. Očekává se zvýšený zájem médií a diváků zejména o zítřejší soutěže ve vzduchovkách. Ženy v disciplině vzduchová puška 40ran stoje budou , jako již tradičně, na OH první, kdo obdrží medaile. Sám pan Samaranch by měl medaile předávat. Ihned v závěsu za nimi budeme znát olympijského vítěze ve vzduchové pistoli 60 ran muži.

V obou zítřejších disciplínách máme i naše zástupce. Lucka Valová i Martin Tenk se dnes zúčastnili oficiálních tréninků. Palebná čára byla plně obsazená. Každý si chtěl vyzkoušet "svůj " závodní stav. Pro oba jsem také zajistil trénink ve finálové hale, kde měl každý k dispozici 15 minut. Trénink na finálových stanovištích si oba pochvalovali. Ostré světlo, což byl hlavní důvod tréninku, nebylo tak velkou překážkou, jak by se mohlo na první pohled zdát. Ve finálové hale zároveň technici testovali kamery a vše co k tomu patří. Přál bych jim, aby ve finálové hale mohli stát i zítra. V sobotu ale nezačíná jen puška a pistole, ale také naši trapaři - David Kostelecký a Jiří Gach. Také oni byli dnes od rána na posledním, oficiálním tréninku před zítřejší soutěží. Každý měl tři položky, které využili. Míra Januš to měl dnes trochu jinak, než původně plánoval. Čas a stav, který jsem mu včas, před dvěma dny, zablokoval , se dnes na rozpise neobjevil. Protože Míra nechtěl jít na trénink až odpoledne, kdy jsme stav měli, muselo se improvizovat. Objevilo se jedno místo na 10 hod. dop., a tak Mirek přijel dříve a odtrénoval bez problémů, i když mnoho času na obvyklý suchý trénink nezbylo. Ani oba naši puškový střelci dnes nezaháleli. V klidu si udělali přejímku, kterou prošli bez problémů, a vydali se na trénink na 50m. Radim trénoval ve stoje a Venca v kleče. Hned vedle nich trénoval i Jožka Gonci ve stoje. Tréninky jsme ukončili po dvanácté hodině o odjeli do vsi, kde se po lehké siestě začala většina střelců připravovat na slavnostní zahájení OH. Skeetaři jdou trénovat zítra. dnes měli volný den (posilovna, zábavné centrum....).

Slavnostního nástupu se nezúčastní střelci, kteří zítra soutěží. Jen Jirka Gach dlouho váhal, a nakonec šel. Zahájení je velký zážitek a mnohdy, jako např. v Atlantě na OH 96, se může návrat protáhnout až do pozdních nočních hodin. Navíc se zpravidla vyráží z vesnice o pár hodin dřív, než zahájení začíná. I dnes naše výprava vyrazila v 17 hod. z vesnice a předpokládaný návrat je okolo 01hod. Ze stadionu se dopraví zpět do vsi pěšky. V Sydney se dnes odpoledne zatáhlo a nevypadá to, že by mělo být jinak. Přesto ale je teplo. Pro případ, že by pršelo, každý účastník nafasoval pláštěnku. Prezident Pekař byl dopoledne na slavnostním otevření Českého domu v Sydney. Původně byli pozváni 4 střelci, ale vzhledem k nevhodné době (dop.) nás zastupoval sám. Přišel se zprávou, že dům je velmi atraktivně položen, v krásném prostředí na pobřeží. Pivo nám, ale odtamtud nepřivezl. Škoda. Už ani nevíme, jak chutná. Zato nám přivezl X karty Telecomu. Každému v hodnotě 1.000 Kč, což je z Austrálie do ČR asi 37 minut. Je to dárek, který určitě přijde každému vhod. Snad některým i víc vhod, než avizované kondomy, které jsme zatím, na rozdíl od novinové zprávy, nedostali (alespoň pokud mě je známo).

Připojuji ještě krátký rozpis zítřejších startů:

VzPu 40 ž Valová Lucie 9:00 kval. 11:00 Finále Stav 23

VzPi 60 m Tenk Martin 12:00 kval. 15:00 Finále Stav 22

Trap m Kostelecký David 10:00 (1. pol.) dále pak po 1,5 hod. každá další. Celkem 3. Finále 17.09. ve 13:30

Trap m Gach Jiří 10:00 (1. pol.) dále pak po 1,5 hod. každá další. Celkem 3. Finále 17.09. ve 13:30

Ze Sydney Petr Kůrka

Spolupracujeme