LODM 2019

ČESKÝ STŘELECKÝ SVAZ, z.s.

Kostelecký v Sydney šestý !!

Zdroj: Petr Kůrka
Datum: 17.09.2000
e-mail: kurka@shooting.cz

David Kostelecký skončil po velkém boji ve finále v trapu na výborném šestém místě. Po včerejších třech položkách byl David se 70 body na 2-4 místě. V závěsu za ním byli další, kteří měli o holuba méně. Na Davidovi byla vidět po celou dobu výborná soustředěnost.

Vstával v šest a po lehké snídani - čaj a dva malé jogurty, odjel ve třičtvrtě na osm s trenérem Dvořákem a kompletní sestavou skeetařů, na střelnici. V té době již stála před vstupem na střelnici obrovská fronta diváků. Někteří si teprve lístky kupovali a další už je měli z předprodeje. Fronta byla dlouhá alespoň 200 a široká tak 5 metrů. Vypadalo to, jako by na střelnici byla autogramiáda NHL. Velká tribuna za finálovým stanovištěm na trapu se zaplnila již okolo deváté ráno, protože na stejném stanovišti začala střílet čtvrtou položku skupina, ve které byl vedocí závodník z předchozího dne , Australan Diamond. Ve stejné grupě byl i Jirka Gach. David byl ve skupině, která šla po nich.

David ve čtvrté položce minul celkem 3 holuby. osmého leváka, devátého leváka a čtrnáctého rovného. Tím trochu ztratil apole se vyrovnalo. O účast ve finále projevovalo zájem stále víc střelců. V poslední, páté položce, minul jen pátého leváka, a protože i ostatním pracovaly nervy na plné obrátky, tak z toho bylo finále. Postupoval jako třetí, když za ním byl jeden trapař se stejným výsledkem a další dva, kteří měli o holuba méně. Ve finále za velmi bouřlivé divácké kulisy, minul 8., 9. a 20 holuba, všechny levé. Ostatní byli ve finále lepší a David se rozstřeloval o 5.-6. místo na K.O. Minul pátého leváka. Po finále byl trochu zklamaný, ale postupen času je na Davidovi vidět, že si cenu šestého místa uvědomuje. Vždyť je úspěchem je již účast ve finále.

Jirka Gach dnes 22 a 23 a v součtu se včerejškem to bylo umístění ve třetí desítce.

Překvapující jsou relativně nižší výsledky všech střelců na trap. Výjímkou je Diamond, který všem o třídu utekl . Vždyť David měl na OH v Atlantě 118 a skončil na 31. místě!! Finále bylo v Atlantě na 122 holubů. Podle informací od našich střelců, je to mimo jiné způsobeno ztížením úhlů a vypouštěním holubů z vrchní desky stolice. Je problém zaostřit oči na správné místo.

Na střelnici byli dnes i všichni další členové střelecké výpravy, včetně týmu "haus". Byli trénovat a samozřejmě i fandit. Byla tu také ČTa CZ press. Jen tak mimochodem. Jirka Gach se omlouvá všem tv divákům, kterým, podle jeho názoru, pokazil zážitek z finále v trapu tím, že byl přizván na komentátorské stanoviště ČT. Sám jsem to neslyšel, ale Jirka je odborník, a pokud se to někomu nelíbilo, může si to někdy, nejlépe bezprostředně po olympijské soutěži, zkusit.

Před zítřejší soutěží ve vzduchové pušce měli dnes puškaři ostrý-oficiální trénink. Trénoval jen Radim, celkem slušně. Venca si raději šetřil záda, se kterými se trochu potýká. Trénoval dnes jen malorážku, spolu s Radimem a Luckou.

Skeetaři měli dnes trénink od rána, od devíti hodin a potom odjeli do vsi. Další den mají volno, kdy s trenérem Hůlou asi vyrazí jako diváci na nějaký jiný sport. Lístky si můžeme objednat v naší misi, a pak čekáme, zda nějaké přídou. Občas se to stane.

Počasí bylo dnes excelentní. Ráno příjemně, až chladno. Později přes den teplo a téměř bezvětří.

Podvečerní program si každá skupina dělá po svém. Vencaje stále někde v luftu- na misi, na PC, nebo v herně. Mezi vášnivé hráče na automatech patří i skeetaři a Mirek Januš. lucka chodí ráda do počítačového centra a někteří dávají přednost sledování tv, kde na různých programech můžou sledovat většinu dění na OH.

Zítra budu očekávat, jak dopadnou naši ve vzdPu, která nepatří mezi naše nejsilnější. I když tento start má Radimovi a Vencovi především pomoci dostat se do OH atmosféry před soutěžěma v malorážce, kluci určitě odvedou na čáře maximum. Mezi favority budou patřit určitě Rakušani. Protože dostali podle daných kritérií i další místo, jsou tu ve třech. Farnik, Knogler a Waibel. Určitě o sobě dá vědět i mistr z Norska- Rolland. Bude to určitě krásný závod, až je mi skoro líto, že budu sedět v hledišti.

Ze Sydney Petr Kůrka

Spolupracujeme