ČESKÝ STŘELECKÝ SVAZ, z.s.

Mají to za sebou...a já skoro taky

Zdroj: Petr Kůrka
Datum: 18.09.2000
e-mail: kurka@shooting.cz

Ráno se probudím v šest a říkám si: "Třeba bude všechno jinak, než jsou papírové předpoklady. Venca si třeba vzpomene, jak střílel vzduchovku před pár lety a Radim třeba potvrdí své výrazné zlepšení ve vzduchovce v letošním roce."

Bohužel, zůstalo jen u přání.

Na závod jeli kluci jako většinou bez snídaně. Odjezd jsme naplánovali na čtvrt na osm, abychom měli nějakou rezervu pro případ, že by krachla doprava. Na rozdíl od Martina, Lucky a prezidenta Pekaře, kteří vyráželi průběžně až po nás a kvůli zácpě na dálnici přijížděli se zpožděním 30-50minut,nás autobus dopravil na střelnici včas, a tak jsme měli dost času na klidnou přípravu.

Nástřel stříleli rozdílně. Radimovi se dařilo, a tak začal vlastní závod poměrně brzo, nikoli však uspěchaně. Venca se v nástřelu trochu trápil. Vstoupil do závodu až dlouho po Radimovi a také jako jeden z posledních na palebné čáře - asi po 30 minutách.

Následovali krušné začátky Radim začal normálně - 10,9,10,10,10, a tak jsem si myslel, že to nejhorší překonal a odešel jsem se dívat na Vencu, který střílel na druhém konci střelnice. Na Radima jsem krásně viděl příručním dalekohledem. Musel jsem se však záhy vrátit, protože tam Radim začal "mastit" devítky. Stejně jsem nic nezmohl. Komunikace mezi trenérem a střelcem je během soutěže zakázaná, a tak musí střelec sám vyhodnotit, kdy odejde. Radim přerušil střelbu, podle mého názoru pozdě, až když končil první položku pěti a druhou hned dvěma devítkama začal. Následně dal ještě ve druhé položce osmu, a tím se ocitl až na chvostu startovního pole. Poslední čtyři položky již střílel tak, jak je běžně schopen - 392b. Trochu to vytáhl z úplného dna na 581bodů a 43.místo. Sám prozradil, že nervózní pochopitelně byl, ale víc mu vadilo, že se cítil jak svázaný. Venca začal závod opatrně, odkládal. Přesto i on po úvodních třech desítkách dal v devítky v řadě po sobě.Ke konci přidal ještě nějakou a ani ve druhé položce se nevyvaroval chyb špatného spouštění, a po položkách 95,96 následoval Radima do hloubi startovního pole. Také Venca střílel posledních čtyřicet ran dobře - 394b., ale už to nestačilo výš, jak do poloviny třetí desítky. Závod se prostě střílí na šedesát ran a dvě nízké položky už se nedají dohnat. Venca byl prý velmi nervózní na poslední nástřelnou ránu a to se přeneslo i do soutěže. Křest na OH mají tedy za sebou a já věřím, že se jim start ve vzduchové pušce, kde měli minimum šancí na úspěch, vrátí v malorážkových soutěžích. Tam jsou určitě mnohem nebezpečnější a daleko víc si věří.

Martin a Lucka trénovali. Lucka si vyzkoušela vítr, který odpoledne foukal a Martin si zase vyzkoušel svůj závodní stav na oficiálním tréninku. Skeetaři měli dnes volno, a tak se jeli podívat na Hilgertovou a na ping pong. Vítěznou jízdu Štěpánky Hilgertové ale viděli již v TV ve vsi, protože na kanálu bylo velké vedro. V Sydney se neustále otepluje a je jasno. Ráno je sice chladněji, ale již to není na zimní bundu. Snad při nás bude stát počasí a i nějaké to štěstí. Hned zítra ho to bude potřebovat Martin, který nastupuje na závod LP60 v 9hodin. Držte palce!

Petr

Spolupracujeme