LODM 2019

ČESKÝ STŘELECKÝ SVAZ, z.s.

Kanec utekl na osmé místo

Zdroj: Petr Kůrka
Datum: 22.09.2000
e-mail: kurka@shooting.cz

Prozatím nás provází na OH v Sydney stále výborné počasí. I pro střelce je velmi příznivé, protože je po ránu minimální vítr. Vůbec se to nedá srovnat s počasím ihned po příjezdu, kdy byla zima a velký vítr. Je to jako na objednávku a věřím, že to vydrží i na zítřek, kdy končí střelecké soutěže. Počasí samozřejmě nevadilo dnešní soutěži na běžící terč, která se střílí v hale.

Mirek Januš to měl včera pěkně načnuté. 293 bodů z pomalých běhů je výborný základ. Na druhé straně je fakt, že nebyl sám, kdo měl takový základ. Našlo se ještě dalších pět borců se stejným výkonem. Nevím, jak se Mirkovi spalo. Ráno byl na střelnici včas jako vždy, aby si stihl posušit. Nastupoval jako první hned v devět hodin. Snad by to měla být určitá výhoda. Mirek ale nezačal příliš jistě. První položka 92 s jednou osmou. Další byla 94 a základ ukončil položkou 96. Celkově 282 bodů v rychlých bylo pro Mirka asi trochu zklamání. I když neudělal žádnou hrubku, bylo tam moc devítek. Přesto výkon 575 je solidní a Mirkovi zaručil postup do finále z páté pozice. Finále se mu bohužel vůbec nevyvedlo. Tak už to prostě ve sportu bývá. Udělal příliš mnoho hrubých chyb a nakonec skončil osmý.

Zatím, co se připravovali na závod skeetaři, Venca byl trénovat na zítřejší třípolohový závod. Nevypadá to zle. Radim trénink vynechal, aby se dal po včerejším, nevydařeném ležáku do kupy. Skeetaři měli dnes tři položky po 25 holubech. Broňa Bechyňský minul v první dva - čtyřka nízká při dvojstřelu a pětka nízkou solo. Ve druhé minul jedničku vysokou při dvojstřelu. Já do těch broků tolik nevidím, ale podle nadávek, které schytal od trenéra Hůly, se tenhle holub asi dá trefit. V poslední pětadvacítce minul nízkou pětku solo. Konečný stav do zítřka je 71 holubů. Podle slov samotného Broni, se to zítra už nedá moc dohnat. Na finále to zatím nevypadá, ale závod končí až po 125 holubech. Petr Málek je dnes čistý. K tom zatím nic víc než to, že mu určitě držíme všichni palce. Nebude to jednoduché. Má tam další dva čisté borce a další čtyři, kteří mají jednu chybu.

Dnes jsme začali postupně odbavovat zbraně na odlet. Vzal jsem jen Davida Kosteleckýho, který byl na ráně. Ostatní už byli ve vsi a půjdou zítra. Musím říci "naštěstí" šel David dnes, protože by tam pravděpodobně zítra své dvě brokovnice nenašel. Když je šel vyzvednout do skladu, abychom je nechali zkontrolovat u odjezdového stolku, nemohli kufry najít. Nakonec je našli a k našemu velkému překvapení už na sobě měli nalepený papír se jménem nějakého Araba a s místem určení Egypt ! Asi by se stalo, že by Davidovi kufry se zbraněma dnes odcestovaly do Afriky. Nevím, kdy by je dostal, a zdali vůbec, zpátky. Organizátoři v tom mají trochu bordel, ale dnes kvůli tomu způsobili dost velký povyk, tak se to snad už nebude opakovat.

Zítra se dá očekávat na střelnici opět plná tribuna /ca 5-6000 diváků/. Petr jde v 11 hodin na třetí stanoviště a ve 12:30 na první stav. Broňa nastupuje na jedničce ve 12 a na dvojce ve 13 hodin. Finále začíná v 15 hodin a střílí se na trojce. Byl bych rád, kdyby jste nevstávali v sobotu v šest ráno zbytečně. Kluci puškaři začínají v devět ráno. Při pravděpodobné neúčasti Gonciho, který je nemocen, se očekává vyrovnaný boj. Pokud Jožka nenastoupí, bude to obrovská škoda a smůla. Přeji Jožovi brzské uzdravení.

Ze Sydney Petr Kůrka

Spolupracujeme