ČESKÝ STŘELECKÝ SVAZ, z.s.

A je po závodech. Hurá do světa.

Zdroj: Petr Kůrka
Datum: 24.09.2000
e-mail: kurka@shooting.cz

Včerejší bonbónek v podání stříbrné medaile Petra Málka, jsme úspěšně oslavili. Každý po svém. Brokaři dostali pozvání na večeři od firmy Berreta. po návratu si pochvalovali, jak se "dobře najedli". Vynikající restaurace, skvělá obsluha, a mnoho chodů na velkých talířích. Jediná nevýhoda byla, že předkrmová pizza měla v průměru ca.7cm, a že hlavní chod nevážil víc, než 100gr. Zkrátka byla to spíše společenská záležitost. Ostatní se radovali společně s jinými sportovci.

Ráno bylo příjemné i přesto, že se počasí pokazilo. Mohli jsme se opět po delší době vyspat, jak dlouho jsme chtěli. Někteří šli až na oběd. Chystaný výlet na loďi jsme byli nuceni zrušit, protože se ve městě běžel maratón žen a bolo plno ulic uzavřeno a my jsme neměli možnost se dopravit na určené místo. Na dnešní večer jsme dostali všichni pozvání do Olympijského domu. Zároveň jsme ale obdrželi tři lístky na atletiku od šesti večer. Atletice jsem neodolal já s Martinem a ostatní odešli slavit, spolu s Honzou Železným, včerejší medaile. Atletický stadion je překrásný. Byli jsme tam oba poprvé, protože jsme nebyli na slavnostním zahájení. Obrovské, naprosto nepředstavitelné davy lidí proudí ulicema v Olympijském parku, kde se nachází mnoho různých sportovišť, včetně Olympijského stadiónu. Shlédli jsme několik disciplín, a protože byla velká zima, vítr a k tomu se po chvíli přidal déšť, šli jsme s Martinem zpět do vsi.

Zítra jedeme s Mirkam, Luckou, Martinem a Radimem navštívit podpůrnou skupinu, tzv. "haus grup", do domu, kde přebývají. Je to někde směrem na střelnici. Snad je najdeme.

Počasí se v Sydney dnes výrazně pohoršilo. Opět je chladno, vítr a déšť. Prý to má nějakou dobu vydržet. Podle zdejších lidí, letní počasí minulých dnů není v této době úplně normální. Jaká klika to byla pro střelbu a jiné soutěže, které minulý týden probíhaly. Počasí bylo jako na objednávku.

Ze Sydney Petr Kůrka

P.S.: Fotografie se dnes nepodařilo poslat. Budou k dispozici zítra.

Spolupracujeme