ČESKÝ STŘELECKÝ SVAZ, z.s.

Návštěva ve střeleckém domě

Zdroj: Petr Kůrka
Datum: 25.09.2000
e-mail: kurka@shooting.cz

Jak se nám postupně krátí zbývající doba pobytu v Olympijské vesnici v Sydney, tak se také krátí mé zpravodajství. Fotek je však stále dost.

Na pondělí jsme byli pozváni do Českého střeleckého domu, kde od 12.září byla ubytována naše podpůrná skupina. Pozvání jsem přijal pouze já, Lucka, Mirek a Martin. Radim měl domluvený se zápasníkama jiný program, Venca měl lístky na atletiku a brokaři byli pozváni k panu Nekudovi, který pochází z Čech a reprezentoval nás na OH 1964 v Tokiju a v Mexiku 1968. Prezident Pekař musel zůstat kvůli jednání v Sazkovém domě.

Na cestu za naší skupinou jsme se vydali těsně před polednem. Jeli jsme nejprve autobusem na vlak, kterým jsme pokračovali do stanice Blacktown. Tam na nás čekal pan Šaňák a odvezl nás autem až do jedné tiché čtvrti, kde se jejich dům nacházel.

V Českém střeleckém domě se nám dostalo opravdu krásného přijetí. Nejprve přípitek, po kterém následoval vynikající oběd - hov.maso, rýže a hořčicovo/zeleninová omáčka. Oběd byl záležitostí Dr. Zieglera, který by se patrně uživil i jako výborný kuchař. Následovala káva a zmrzlina, při které se diskutovalo o střelbě a o tom, jak vypadá život ve vsi. Odpoledne uteklo jak voda, a my jsme se odebrali po večeři (špagety se čtyřmi druhy sýra) taxikem na stanici vlaku. Ve vsi jsme byli za chvíli.

Postupně jsme se sešli večer ve vsi všichni, kromě brokařů, kteří u pana Nekudy přespávali.

Počasí se výrazně zhoršilo. Občas prší a je chladno. Střelecký týden měl na počasí prostě kliku.

Ze Sydney Petr Kůrka

Spolupracujeme