ČESKÝ STŘELECKÝ SVAZ, z.s.

Nákupy a rybolov

Zdroj: Petr Kůrka
Datum: 26.09.2000
e-mail: kurka@shooting.cz

Dnes jsme se rozhodli jet lodí na výlet. Cíl cesty - Manly - překrásná část Sydney se stejně překrásnou pláží. Na výlet jsem se vydal s Mirkem, Luckou, Radimem a Martinem. Venca měl, jako většinou, jiný program. Brokaři trávili čas již od včerejška u pana Nekudy. Dnes měli jet bárkou na moře lovit ryby.Uvidíme.

Počasí nám příliš nepřálo. Je sice o něco tepleji, než včera, zato dopoledne vydatně a vytrvale pršelo. Nás to však neodradilo. Autobusem ze vsi na vlak, který nás odvezl do přístavu. Cesta trvala asi 30 minut. V přístavu bylo živo. Koupili jsme si lístky na Menly a zpět (pro pět osob - 37,50 AUD). Cesta lodí trvala krátce. Po půlhodince jsme tam byli. Na Menly jsme strávili asi tři hodiny, zejména vybíráním suvenýrů pro rodinu a přátele. Obchůdky jsou plné všelijakých věcí s různými emblémy OH. Lidí plno. Pláž zela prázdnotou, ale ve vodě bylo plno surfařů. Vraceli jsme se lodí ve tři odpoledne, a to už přestalo pršet, tak jsme mohli sledovat cestu venku na přídi. měli jsme krásný výhled na atypickou, ale krásnou stavbu Opery a na most. Martin s Mirkem pak zamířili zpět do vesnice a já s Luckou jsme se šli podívat přímo k Opeře. Obrovskou, krásnou stavbu tam obdivuje každodenně na tisíce lidí.

Po návratu do vsi jsme se srazili s brokařema, kteří se právě vraceli plni nadšení z rybolovu. Pan Nekuda je prý včera pohostil skvělou rybí večeří. Ryby, raky a krevety taky. Dnes byli na volném moři rybařit na rybářské motorové loďce. Protože tam byli tři hodiny, tak i přes požití různých prášků se nevyvarovali pocitů a následků mořské nemoci. Jednoznačně to vystihuje přiznání Jirky Gacha, který prý žadonil, že jim rybu raději koupí, hlavně ať už jedou zpět. Rybolov se jim jinak velice líbil a Broňa měl dokonce na háčku asi metrového žraloka, který se při vytahování utrhl a zmizel. Viděli delfíny a chytili i některé zvláštní druhy ryb.

Večer byli všichni unaveni a tak se šlo dnes trochu dříve spát. Martin a Radim se chvíli učili hrát na Didgerydoo - asi nejtradičnější Australský hudební nástroj. Vypadá to jako dutý kus větve. Je to z eukalyptu a původně jeho dutost vznikala tím, že jej vykousali termiti. Martin má, podle toho co slyším, před Radimem zatím náskok. Radimovo hudební výkon zatím připomíná spíš zvuky z WC.

Teď je půl desáté večer a zase začalo pršet. Škoda. Zítra máme v plánu výlet do Modrých hor.

Ze Sydney Petr Kůrka

Spolupracujeme