LODM 2019

ČESKÝ STŘELECKÝ SVAZ, z.s.

Juniorky již trénovaly

Zdroj: Petr Kůrka
Datum: 24.07.2001
e-mail: kurka@shooting.cz

Na 28. Mistrovství Evropy ve sportovní střelbě v Chorvatském Záhřebu se v puškových disciplínách jako první představí družstvo juniorek, Kateřina Beranová (SKP Plzeň), Kateřina Kůrková (SKP Plzeň) a Lucie Valová (Dukla Plzeň).

Juniorky přicestovaly do dějiště ME v pondělí, den před tréninkem.

Ačkoli vzdálenost Plzeň - Záhřeb není veliká (650 km), cesta trvala dlouho - asi 11 hodin. Většinou se totiž po trase Plzeň-Linec-Graz-Zagreb nejede po dálnici a navíc jsme zůstali v Rakousku v dálniční "zácpě" asi 70 minut. Přidala se k tomu ještě příhoda, kdy nás asi po 15ti km, ujetých v Chorvatsku, stopli policisté s tím, že se musíme vrátit zpět na hraniční přechod, protože nás celníci propustili nevědomky dříve, než jsme měli všechny formality ohledně zbraní. Ti nám totiž pouze potvrdili papíry od zbraní, ale zapomněli si vyinkasovat příslušný poplatek (24 DM). Tím jsme se opět asi hodinu zdrželi. Nakonec jsme dorazili do hotelu po šesté hodině večer, kde už jsme byli očekáváni skupinou brokových střelců, prezidentem ČSS Pekařem a vyčerpaným sportovním ředitelem Šaňákem. Ten sice do Záhřebu kvůli problémovému tranzitu pistolových zbraní přes Rakousko přiletěl (s kufrem pistolí), ale právě starosti okolo pistolí, které dorazily později, než se čekalo, mu daly zabrat.

Hotel, jak můžete posoudit z fotografií, je slušné kvality, a i když jsme odkázáni na vlastní dopravu, protože jsme si vybrali hotel mimo nabídku od organizátorů, jsou zde všichni spokojeni. Na střelnici je to asi 15 minut autem (brokaři to mají o něco dál), a cena je v poměru ke kvalitě velice příznivá. Dnes se například Finové stěhovali z jednoho hotelu, nabízených pořadatelem, protože byl velice prostý a byl tam v noci veliký hluk (disko, kasino…). Opět se nám tedy vyplatila průzkumná cesta na jaře, kdy se podařilo objevit tento hotel a domluvit cenu.

Juniorky puškařky dnes tedy poprvé trénovali. Vyrazil jsem s nimi na střelnici brzo ráno, abychom zachytili nějaké stavy pro volný trénink, který byl od 9 do 12. Oficiální trénink na vylosovaných stavech měla děvčata odpoledne. Toho jsme se již nezúčastnili, protože dopoledne bylo dost tréninkového času a navíc tady holky byly asi před měsícem na Mez.Mistr. Chorvatska, kde si již střelnici "oťukly". Přejímka tentokrát prošla výborně. Organizátoři nedělali z ničeho vědu, tak vše proběhlo hladce a rychle. Děvčata trénovala asi po sto ranách. Kateřiny po dvou polohách a Lucka si zkusila všechny tři. S luckou jsem musel zajít k doktorovi, protože jí během cesty píchla vosa do levé ruky nad zápěstí, a to jí trochu nateklo. Snad to bude zítra v pořádku. Soutěž juniorek SM 60 ran vleže začíná dnes, v 15:45. Počasí je zatím solidní. Zatím je jen teplo, ale není horko. Vítr fouká proměnlivý a zčásti dneska bylo pod mrakem. Snad to vydrží.

Poprvé ze Záhřebu Petr Kůrka - Reprezentační trenér - pušky.

P.S. Prosím za prominutí, pokud se v některých pasážích opakují zážitky, které vám sděluje prostřednictvím svých článků Vl.Šaňák. Píšeme nezávisle na sobě, abychom vám mohli podat co nejvíce různých informací, i když jsme oba ve stejnou dobu na stejném místě. Děkuji za pochopení.

Ohlasy na články, stejně jako zprávy pro sportovce můžete zasílat na elektronickou adresu kurka@shooting.cz

PeK

Spolupracujeme