ČESKÝ STŘELECKÝ SVAZ, z.s.

Tenk opět ve finále

Zdroj: Petr Kůrka
Datum: 22.05.2002
e-mail: kurka@shooting.cz

…a Bečvář těsně za branami finále. To je stručný přehled našich největších úspěchů ze středečních soutěží na SP ve střelbě v USA.

Jako první dnes začali muži v soutěž v libovolné malorážce 60ran vleže. Závod začal od devíti stejně jako vzduchová pistole mužů, ale Martin Tenk byl vylosován až do druhé směny od 11:15. Na padesátimetrové střelnici dnes pofukovalo již od rána a navíc byla zima okolo 10 stupňů. Bylo tedy jasné, že to nebude jednoduché, a že na účast ve finále bude stačit o něco nižší výkon, než obvykle. Václav Bečvář začal soutěž svižně a položka 99 na začátku jej zařadila „mezi lidi“. Málo střelců mělo položku sto. V další minul desítku třikrát, i když blízkýma devítkama, a tempo o něco zpomalil. Další položky se mu dařilo udržet vysoko (100,99,100) a už se zdálo, že bude bojovat o finálovou účast, zejména po šesti pěkných desítkách v poslední položce. Jenže závod končí šedesátou ránou. Venca dal dvě devítky po sobě a bylo téměř jasné, že finále o chlup unikne. To se také nakonec stalo. Skončil na desátém místě. První do finále měl 595 a poslední 594 bodů. Vše by tedy bylo otevřené.. Škoda. Snad si Venca štěstí vybere někde jinde. Dneska to vůbec nebylo jednoduché a tak lze jen smeknout nad umístěním. Stejně bych měl pochválit i Milana Bakeše za jeho pracovitý výkon, kdy prokázal obrovskou trpělivost při práci s větrem a nenechal se zlomit ani čtyřmi devítkami po sobě na přelomu třetí a čtvrté položky. Po položkách 99,99,97,98,99,100 dosáhl 592b. a umístil se na 14. místě. Nedařilo se vůbec Lubošovi Opelkovi, který trochu kopíroval včerejší eliminaci. První polovina závodu nebyla dobrá a střelil v ní opět osmičku. Ve druhé se výrazně zlepšil a konkuroval těm nejlepším, ale to bylo pozdě. Položky 97,96,96,100,98,100 a 586b stačilo na 41. místo. Vítězem se stal po vynikajícím finále 105,9 b. Olympijský vítěz ze Sydney, Švéd Edman (594). Nechal za sebou všechny tři střelce s 595 body – Stenvaaga, Lusche (GER) a Starika (ISR). Na pátém a dalších místech postupně skončili : Eckhart (GER), Sidi (HUN), Prichodcenko (RUS) a Nor Berg-Knutsen. Největším smolařem byl asi Němec Bauer, který měl po padesáti ranách pouze tři ztráty. Vítr je ale nezbeda a přinutil Christiana udělat v poslední položce ještě tři devítky a tím zároveň také prohrát všechny „plichty“ o finálovou účast.Skončil devátý a byl smutný.

Další finálové umístění Martina Tenka komentuje trenér Putna ve jeho příspěvku na net ČSS a tak jej nechci „dublovat“. K tomu snad jen to, že finále bylo excelentní. Také 10,0 v K.O. na Světovém poháru je určitě výborné. Teď to nevyšlo…může příště. Puškařky a puškaři měli odpoledne další tréninky. Děvčata trénovala na SM 3x20 a kluci zase na vzduchovku. Jen Venca měl volno, protože vzduchovku podle plánu nestřílí. Tréninky byly rozpačité – holky měly na padesátce vítr a kluci toho měli dost po dopoledním „ležáku“. Snad bude zítra lépe.

Z Atlanty pro návštěvníky serveru střeleckého svazu

Petr Kůrka – puškový reprezentační trenér ( kurka@shooting.cz )

Spolupracujeme