ČESKÝ STŘELECKÝ SVAZ, z.s.

V Americe klid

Zdroj: Petr Kůrka
Datum: 03.05.2003
e-mail: kurka@shooting.cz

Na SP v USA zatím klid

Dnes jsme měli poklidný den, který nepřinesl nic, co by stálo za zaznamenání. Bylo až do odpoledních hodin okolo 20st. A zataženo s občasným deštěm. Vody bylo dost při včerejší veliké bouřce, která prakticky kopírovala bouřku z prvního dne našeho pobytu, kdy opět „prásklo“ jednou velmi blízko a byla to rána jako z děla. Ráno si krátce odjela prohlédnout střelnici skupina, která včera v pořádku dorazila na hotel a neměla vůbec žádné problémy. Ani se zavazadly. Zřejmě o sobě dal opět vědět Murphy, protože jsem poslal velice podrobný popis cesty a možných problémů „mejlem“ do Plzně, aby věděli, co vše je může potkat a jaké jsou možná řešení. Kdybych to neposlal, určitě by naší druhé skupině nějaké problémy nastaly. V dodatku tohoto krátkého článku vám posílám také N E U P R A V E N Ý e-Mail, který ode mne přes Jana Fidlera obdržel Tomáš Jeřábek, jakožto schopný mladý muž, který m.j. také slušně ovládá anglický jazyk. Vzhledem k tomu, že je tento „Cestovní návod“ opravdu původní, berte jej prosím s nadhledem.

Jinak jsme dnes odpoledne bez problémů zvládli přejímku, nacpali se výborné pizzy 40cm průměr-a to byla ta menší velikost), pochodili po obchodech a den jsme zakončili večeří ve Steakhousu Longhorn. Martin Strnad si dnes vytáhl Černého Petra, když si omylem nechal od Jeřábka objednat sladký brambor, posypaný skořicí. Steak chtěl původně více propečený s tím, že nemá rád polosyrový. Samozřejmě že jako naschvál dostal steak méně udělaný a polosyrový. Ostatní členové výpravy si ale pochutnali. Snad jen Alena přecenila své možnosti p o obědové pizze a půlku steaku nechala (někdo ho dojedl..). Večer jsme padli do postelí a těšíme se na zítřek, kdy už konečně začnou tréninky. Jedeme hned ráno v osm, abychom si stihli rezervovat místo na „open“ trénink. Odpoledne mají puškařky oficiální trénink pro pondělní závod ze vzduchovek, stejně jako Martin Tenk na libovolnou pistoli. Ten má v pondělí eliminaci.

Z Columbusu, dějiště SP ve střelbě

Petr Kůrka – reprezentační trenér puškových disciplín.

„Návod na cestování do Atlanty“ Autor Kůrka P.

Cau Honzo! Dorazili jsme do Atl. po 14hod. místního času (ca.plus pět hodin u nás). Vše šlo dobře až na to, že nám nepřišlo skoro nic. Teď čekáme na letišti, protože mají přiletět dalším letadlem (asi tři hod.po nás). Dej prosím 1000 CzK Jeřábovi, ať mi koupí na letišti 2x Trik Kartu Čs Telecomu za 500,- Stojí to z ní odtud údajně jen do 10 CZK za min. Jinak je to velmi drahé (60 - 80 odchozí, 50 a víc příchozí, SMS snad 8 Kč). Je teplo i večer. odhadem okolo 26 st.

INFO:

PRAHA:

- odbavení zbraní v Praze bez problémů jako vždy - postupovat obvyklým způsobem.

- zařiďte si u odbavení rovnou letenky(palubky) z Paris do Atl. Nadváhu mít nebudete a počet zavazadel taky bude OK (pokud balíte 1x taška a 1x zbraň)

- stánek na noviny je otevřen před pasovkou. Za pasovkou je až od sedmi. Free shop byl open.

PARIS

- přiletíte na Gate B. Po výlezu z tunelu od letadla se dáte doleva a po asi 50m vpravo vedou schody dolů. Půjdete na Terminál C, kam se dopravíte busem, který stojí v přízemí, kam vás dovedou ty schody. Bus jede nejdříve na F a pak staví na C. Trvá to ca. 20 min. Aktuální gejty si ale hlídejte podle palubky. Myslíme si že to bude stejné, jako jsme to měli my. Bus vás odveze na C, kde půjdete směrem na Gate C83 (to jsme měli my). Je tam veliká fronta asi tak na půl hodiny. Dělají se velké kontroly. Bude to vypadat, že to nestihnete, ale letadlo počká. Jen pokud budete mít z Prahy nečekané velké zpoždění, tak se tam proderte. My jsme měli z Prahy minus 8 minut. Po kontrole jdete na svůj Gate 83 a asi rovnou do letadla. Letadlo bude stejně startovat s větším zpožděním.

ATLANTA

- přílet asi těsně po 14 hodině (plus 5 u nás). Vylezete z letadla a půjdete za davem doleva na pasovku, kde vás nadirigují do určité fronty. Na pasech se vás budou vyptávat odkud a kam jedete (Prag - Atlanta - Columbus), za jakým účelem (World Cup Shooting Sport Fort Benning) a jak dlouho pobudete (about 10 days). Pak vás bez problémů propustí. Je dobře se trochu s nimi pobavit.Jestli se to podaří, jděte všichni pokupě. Můžou chtít vidět také zpáteční letenku, tak bude dobře, když ji budete mít každý u sebe. a co ne.Pak se dostanete po elevátorech do bagážové výdejny. Paris přišla na pás č. 3, který je v hale úplně vlevo. Pokud se stane, že vám nedojdou všechny věci (jako nám), tak postupujte takto:

- Už v Praze si přesně evidujte, který lístek je které zavazadlo, abyste mohli snadno rozlišit, co přišlo a co ne.

- Projděte celní kontrolou. Pokud vám přijdou nějaké zbraně, tak to tam s pomocí papírů, které každý má, vyřídíte a budete propuštěni dál. Pokud zbraně nepřijdou, odevzdejte lístek (celní- vyplníte v letadle) a jděte dál.

- zavazadla, která přijdou odvezete na pás (osobní si stále ponecháte) za celní kontrolou (Martin ví kde). Odtud se zavazadla dopraví do budovy, odkud se bude vycházet.

- hned vedle pásu, kam tašky odložíte, je Baggage Service, kde budete hlásit, jaká zavazadla postrádáte, jak vypadají atd. Budete potřebovat lístky od těchto zavazadel a zpáteční letenky.

Další postupy jsou dva, my jsme zvolili ten první:

- zeptáte se, zda postrádaná zavazadla nepřiletí Deltou č 21 v 17:39 (nám údajně přijdou, píšu to zrovna, když na ně čekáme). Pokud řeknou, že přijdou, tak můžete počkat 2,5 hodiny, a pak jednat jako my. Ta paní ze servisu šla s námi k další kontrole, kde řekla, že se vrátíme do tohoto prostoru za dvě hodiny vyřídit tu záležitost. U bagáže totiž nic není, ale v patře je jídlo a záchody atd.. Paní o vás ví. Ale bude tam jen možná. Je to drobnější, brejlatá žena ca. 165cm s černými středně dlouhými vlasy. Jméno je María E. a je jí asi víc jak 50 let. Po příletu letadla v 17 39 půjdete zpět a došlá zavazadla odbavíte jako kdyby přišly normálně.

- druhá varianta je, že postrádaná zavazadla také nahlásíte (to vždy!!) a pojedete na hotel. Delta je údajně dopraví letadlem do Columbusu. To letí v 19:15 a je velmi pravděpodobné, že to celníci nestihnou odbavit, tudíž by přiletěly až druhý den do Columbusu. Nejsme si ale jisti, zda by opravdu dokázali celníci odbavit zbraně a poslat je do Columbusu bez toho, že u toho my nebudeme. V každém případě bysta to museli nahlásit ještě na Customs, kde si alespoň okopírují papíry od zbraní.

Až tohle vyřídíte a opět se zbavíte střeleckých zavazadel, tak půjdete na vlak a pojedete na konečnou, kde vystoupíte a opět si na pásu vyzvednete zavazadla. Martin vám tam poradí. Ještě jsme tam nebyli, tak nemohu udělat přesnější popis. Mělo by to jít ale hladce. Tam už bude čekat Vláďa. Bude čekat v chodbě.

To je vše. Pokud budete něco potřebovat, posílejte SMS ještě z domu. Bylo by fajn, pokud by jste měl někdo Tlf. s tribandem, ale asi určitě nemáte (možná Martin??).

První parta vám přeje šťastnou cestu a příjemný let. My jsme měli po příletu nad Ameriku dost velké turbulence.

Petr. Potvrďte, že tento mejl máte (SMS ráno).

Tak, protože se nám to nepodařilo z letiště poslat, tak mohu popsat kompletní "výlez" z letiště.

Počkali jsme všichni nahoře v patře, kde jsme si mohli dát kafe atd..Samozřejmě východu z prostoru bagáže předcházela velmi důkladná kontrola všech osobních věcí, které opět procházejí rentgenem. Dokonce jsme zouvali i boty, pásky,hodinky.Zkrátka vše kovové.Protože byli asi dva "kontrolóři" informováni, že jdeme čekat nahoru a později se budeme chtít dostat zpět do bagážového prostoru, tak jsme se zpět dostali, ale stejně jsme museli navštívit několik různých celníků. Jeden z nich nás doprovodil tam, kam jsme potřebovali. Tam se nás chopila ženská z Baggage Service, kde jsme reklamaci uplatňovali. Byla tam už ale jiná. Ta nás doprovodila až k pásu, kde jsme po nějaké době opravdu dostali všechna chybějící zavazadla. Kufry se zbraněmi byly na pásu vedle - na Excess Baggage. Pak jsme prošli bez problémů celní kontrolou, kde ani neprohlíželi licence. Jen se na ně podívali, pokecali, popřáli mnoho štěstí, když zjistili, proč jsme tu a pustili nás dál. Věci jsme poslali po pásu "D" (místo vedle reklamace), a s osobníma věcmi jsme opět absolvovali důkladnou výstupní kontrolu, včetně zouvání bot.Vyzvedli jsme holky a šli k vlaku. Z vlaku vystupte na konečné.Pozor!! Nastoupíte na "E" a jedete jednu stanici za "T". Nevystupte na "T" konečná stanice nemá písmeno - je to Baggage Claim. Tam vyjedete schodama nahoru a jste u výstupních pásů s bagáží. Mělo by vám to jezdit na pásu 3. Kufry budou v hale vpravo vzadu na excces. V této hale na vás už bude čekat Vláďa Šaňák. Pokud by se stalo něco nepředvídaného, budete tam mít určitě vzkaz, že se něco stalo, a že máte jet busem pořadatele. Nic se ale určitě nestane a auto tam bude čekat. Musíte se do něj naložit. Bude vás o jednoho víc než nás dneska, ale dá se to.

Ještě jednou Good Luck.

PeK

Spolupracujeme