ČESKÝ STŘELECKÝ SVAZ, z.s.

Dnes krach Čechů na SP v USA

Zdroj: Petr Kůrka
Datum: 07.05.2003
e-mail: kurka@shooting.cz

Dnes Waterloo

Tak nějak v krátkosti se dá popsat naše dnešní vystoupení na Světovém poháru v USA.

Mám jen málo času (naštěstí), tak popíšu dnešek jen velmi stručně. Spěchám opět na odpolední program, kde jsou tréninky na zítřejší soutěž žen SM3x20 (Valová) a vzduchovou pušku mužů (Jeřábek a Mach).

Dnešní soutěže začínaly shodně v devět ráno. Martin Tenk nastupoval na vzduchovou pistoli do, již ráno velice vyhřáté, desetimetrové haly. Tomáš Jeřábek a Milan Mach si své věci odnesli na „padesátku“, kde počasí slibovalo lepší výsledky, než ve včerejší odpolední eliminaci. Bohužel se tato předpověď sice vyplnila, ale netýkala se našich borců. Oba špatně začali a Milan Mach v tomto stylu pokračoval až do konce. Tomáš Jeřábek si na konci trochu „zachoval tvář“. Byl jen lehký větřík, který se musel hlídat. Jedni to zvládli a druzí ne, jak už to bývá. Když se k tomu v případě Milana Macha přidá i špatná práce, tak je z toho 580b.(97,97,99,96,95,96) a poslední místo na dnešní soutěži(celkově samozřejmě poslední není, protože asi padesát lidí včera neprošlo kvalifikací).Přestože Milan asi 6x vstával, tak mu to dneska nebylo nic platné.Tomáš se ve třetí položce úplně vytratil a dalo mu hodně práce, aby udělal alespoň 587b.(97,99,94,98,100,99). Ve finále se poměrně překvapivě objevil Slovák Veselka (598), který nyní bojuje o medaili a také o místo na OH. Spolu s ním mají 598b. také De Nicolo (ITA) a Uptagrafft (USA). Dále s 597 body postoupili Tamas (USA) a Knoegler (AUT). Finálovou skupinu uzavírají borci s 596 b. - Martynov (BLR), Babb (GBR) a Sauveplane (FRA). Alejnikov (RUS) „pokazil“ konec (99,99,98) a s 596b. do finále nepostoupil. Jeřábek skončil na 43. a Mach na 56.místě.

Martin Tenk se také dnes protrápil ke špatnému výkonu. Podle jeho slov mu chyběla koncentrace, chyboval ve spouštění a vůbec prý dneska nedělal nic dobře, což je největší škoda. Někdy se stane, že si střelec odnese i ze špatného závodu něco do budoucna, ale tentokrát ani tohle Martinovi nevyšlo. Údajně si nemůže z dneška nic vzít. Položky 96,91,98,98,94,95 (jedna osma) vypovídají samy o sobě. Vzduchovka je i v pistolových disciplínách tady slabší (alespoň se to zdá po první směně, druhá teď střílí). Martin je zatím 14 (střílelo dosud 44 lidí). Vede Američan s 582 a pak jsou dva Rusové s 581b a Němec s 580b. Pak už je vše níž.

Alenka Kůrková už je prý v Plzni, tak jí odtud všichni pozdravujeme a odpoledne vysíláme domů další „holubici“, tentokrát Petru Hykovou, která přiletí 8.5. večer. Přesný čas příletu bude upřesněn.

Z Fort Benningu

Petr Kůrka – reprezentační trenér puškových disciplín.

Spolupracujeme