Naši nejlepší

ČESKÝ STŘELECKÝ SVAZ, z.s.

Juniorské kategorie se utkávají v Suhlu (SRN)

Zdroj: Petr Kůrka
Datum: 17.05.2001
e-mail: kurka@shooting.cz

Od čtvrtka (17.05.01) do soboty (19.05.01) se konají v německém městě Suhlu (bývalá NDR) jedny z největších juniorských střeleckých soutěží na světě. Konkurencí této soutěži snad mohou být jen naše "Shooting Hoppes", které se již po několik let konají pravidelně na přelomu června a července v Plzni.

V Suhlu se letos sešlo na 350 juniorů a juniorek z 18 států . Mezi nimi byli i naši zástupci ve všech puškových, pistolových, brokových a "kancových" disciplínách..

V kategorii puškových juniorů nás reprezentují Jan Březina (Dukla Plzeň), Petr Beneš (Dukla Plzeň) a Tomáš Gavenda ze základny Ostrava. V kategorii juniorek- puškařek jsou to pak Kateřina Kůrková (SKP Rapid Plzeň), Lucie Svatková ze základny Č. Budějovice a Kateřina Hrnečková ze Sportovního gymnázia Plzeň.

Někteří naši nadějní střelci mají v této době přípravu na maturity, a tak dostali příležitost mladí, méně zkušení střelci, kteří ale v nedávné době (na VC Osvobození) prokázali velmi solidní výkonnost. Oporou našemu puškovému týmu mají být Kateřina Kůrková a Jan Březina, kteří již mají za sebou alespoň jednu účast na ME a několik velmi slušných výkonů.

Přestože vedoucí celého výjezdu, pan Jan Kůrka, OH vítěz 1968, naplánoval odjezd z Plzně na středeční sedmou hodinu ráno, výprava opouštěla střelecký areál v Plzni- Lobzích až těsně před osmou hodinou. Není totiž tak úplně jednoduché vyplnit potřebné celní papíry na česko- německý hraniční přechod. Celkový počet přihlašovaných zbraní se blížil číslu 40 ks, a to je pořádná porce. Na rozdíl od minulých let se letos cestovalo několika mikrobusy a osobními auty. Důvod je prostý - ubytování, nabízené pořadatelem bylo dražší, než které v Suhlu našel Český střelecký svaz. Nevýhodou je pouze to, že ubytování je ve dvou lokalitách, a tak je z hlediska dopravy výhodnější cestovat několika vozy, než jedním autobusem. I závodníci mohou pak mít větší komfort při soutěžích, když se jim doprava na střelnici může "přišít na míru".

Zprávy ze soutěží mám pouze zprostředkovaně přes SMS, proto raději všem návštěvníkům stránek ČSS posílám odkaz na www stránky, na kterých se mohou dozvědět o MZ juniorů v Suhlu mnohem více. Stránky jsou pouze v němčině, což ale pro většinu není v dnešní době překážkou.

P.S. První SMS zpráva ze Suhlu - Ubytování internátního typu, pokoje prostorné, peřinky "jako od maminky". České puškové a brokové družstvo si kolektivně zakoupilo v OD koloběžky a nyní je jim v Suhlu přezdíváno "pojízdné družstvo".

Kateřina Kůrková vyhrála první soutěž SM 60 leže na výkon 591 s náskokem tří bodů před dvěma domácími závodnicemi s 589 b. Svatková dosáhla 577 a mladičká Hrnečková 565 (38.).V juniorech skončili Březina a Gavenda shodně s výkonem 581b. na 19. místě, Petr Beneš s 564b. na 31. místě. Mladí kanci dosáhli vynikajících výkonů v základní soutěži, ale přední umístění po finále neudrželi. Jonáš 564 a Bolík 561 před finálem (bez záruky!)

Bližší informace snad budou brzy na stránkách http://www.schuetzenbund.de/dsj/index.html?aktionen/iwk_2001.html~main

Petr Kůrka - trenér puškového repretýmu.

Spolupracujeme