Naši nejlepší

ČESKÝ STŘELECKÝ SVAZ, z.s.

Úspěch SSK DUEL v Liberci

Zdroj: Lucie Říhová
Datum: 29.01.2002
e-mail: streit@shooting.cz

Ve dnech 26. – 27. ledna 2002 se konal již 10. ročník Velké ceny Liberce. Letos se nestřílelo v oblíbené hale TU v Harcově, která nepřežila letošní nadměrnou sněhovou nadílku, ale v tělocvičně ZŠ Vrchlického. V pistolových disciplínách to byl jeden z kvalifikačních závodů na ME v Řecku. Kvůli menšímu počtu stavů byl závod rozdělen do dvou dnů, v sobotu stříleli puškaři, v neděli pistoláři.

Ve vzduchové pušce výtečně reprezentovala středočeský region rodina Smíšků, kteří nastupovali do finále na 2. a 3. místě za Lubošem Opelkou z plzeňského Rapidu. Ve finále si to otec Vlastimil a syn Jan „rozdali“ o druhé místo. Nakonec ke svému jednobodovému náskoku přidal ještě pár bodíků Vlastimil Smíšek, udržel 2. místo a ukázal Honzovi, jak se střílí finále.

V neděli přišli na řadu pistoláři, pro které byl tento závod jedním z nominačních závodů na Mistrovství Evropy 2002. Na výkony svých svěřenců se přišel podívat státní trenér pistolových disciplín Břetislav Putna.

Z našeho pražského klubu DUEL startovalo celkem 10 závodníků, 8 v kategorii mužů a 3 v kategorii žen. Obě kategorie jsme přijeli vyhrát a povedlo se! Ve vzduchové pistoli 60 ran se o vítězství postaral Zdeněk Bardisal (578 b.) a ve vzduchové pistoli 40 ran s výrazným náskokem zvítězila Lucie Říhová (376 b.), oba však nastříleli několik podprůměrných položek, takže mají ještě co zlepšovat.

Finále se střílelo pouze v kategorii mužů. Kromě Zdeňka (99,5) jsme zde měli ještě další zastoupení: Jiřího Kolína a mladého Jana Bartoška. Nejlepší finále nastřílel náš kolega z konkurenčního pražského klubu Lubor Dědič (99,8), který udržel 2. místo. Na třetím místě nastupoval do finále Jiří Kolín (568 b.), při osmé ráně se však dostal do časové tísně, ránu nestihl vystřelit a připsal si tak nulu. Další náš finalista Jan Bartošek (558 b.), nastupoval na šestém místě, předvedl také docela pěkný výkon a své místo obhájil. Ostatní střelci z DUELU se umístili na různých příčkách výsledkové listiny (od 15. do 33. místa z celkových 40 startujících). Náš klubový viceprezident Petr Lapáček porazil i přes své problémy s loktem Jiřího Literu, který sobotu věnoval sjezdovému lyžování a nestačil se i přes svou výbornou fyzickou kondici do neděle zregenerovat.

Ve vzduchové pistoli 40 ran ženy se sešlo 10 závodnic. Z Prahy přijely tři: Lucie Říhová, Lucie Veverková a Jarmila Zámyslická – naše nová posila pro ženské družstvo. Luckám se dařilo, obě se „dostaly na bednu“. Lucka Veverková sice umí nastřílet víc, ale 367 bodů jí tentokrát na třetí místo stačilo. Státní trenér Břetislav Putna si však nad neutěšenou situací v reprezentačním kádru žen posteskl; uvidíme, jakou přípravu zvolí a co pro své svěřenkyně připraví.

V kategorii dorostu startovalo 17 závodníků, zde jsme žádné zastoupení neměli. Děvčat je málo a dorostenci střílí VzPi 60 za juniory.

Nakonec bychom rádi poděkovali pořadatelům SSK Liberec – Ruprechtice za výbornou organizaci soutěže, pěkné výsledkové listiny doplněné fotografiemi z digitálního fotoaparátu a hodnotné ceny a krásné medaile, kterých jsme si do Prahy odvezli opravdu hodně!

VÝSLEKDY: VzPi 60: 1.Zdeněk Bardisal (578+99,5), 2. Lubor Dědič (571+99,8), 5. Jiří Kolín (568+88,5), 6. Jan Bartošek (558+94,2), 15. Petr Sládek (548), 17. Zdeněk Král (545), 25. Jiří Streit (533), 31. Petr Lapáček (521), 33. Jiří Litera (520). VzPi 40: 1. Lucie Říhová (376), 3. Lucie Veverková (367), 5. Jarmila Zámyslická (360).

Lucie Říhová

Spolupracujeme