ČESKÝ STŘELECKÝ SVAZ, z.s.

Úspěchy střelců České republiky na ME

Zdroj: Ladislav Janoušek
Datum: 23.11.2002
e-mail: janousek@shooting.cz

Úspěchy střelců České republiky
na ME 1993 - 2002


ME:
a) muži a ženy 1. – 10. místo, 1. - 5. místo družstva
b) junioři a juniorky 1. - 6. místo, 1. - 3. místo družstva

Rok
Místo (stát)
Umístění
disciplina
1993
Brno (ČR)
ČR = 4 – 7 – 10



9. V. Bečvář
LM 3x40 muži


2. ČR (V. Bečvář, M. Bakeš, P. Kůrka)
LM 3x40 muži


4. ČR
LM 60 muži


5. ČR
VzPu 60 muži


7. P. Jasanský
VP 30+30


10. M. Tenk
VzPi 60 muži


2. L. Račanský, 8. M. Januš
BT 30+30 muži


1. ČR (L. Račanský, M. Januš, L. Tesař)
BT 30+30 muži


2. L. Tesař, 6. L. Račanský
BT 40 mix muži


2. ČR (L. Račanský, J. Kermiet, L. Tesař
BT 40 mix muži


2. M. Januš, 3. L. Račanský, 6. L. Tesař
BTVz 30+30 m


1. ČR (L. Račanský, M. Januš, L. Tesař)
BTVz 30+30 m


9. M. Januš
BTVz 40 mix m


3. ČR (M. Januš, L. Račanský, J. Kermiet)
BTVz 40 mix m


10. P. Kubec
Trap muži


4. ČR
Trap muži


6. L. Hlaváček, 9. P. Málek
Skeet muži


10. B. Bechyňský
Double trap m


3. ČR (L. Koloušková, D. Bílková, I. Kuželová)
StM 60 ženy


4. T. Jeřábek, 6. R. Novák
VzPu 60 junioři


2. ČR (T. Jeřábek, R. Novák, V. Nejezchleba)
VzPu 60 junioři


3. J. Pletánek, 4. L. Dědič
SP 30+30 junioři


3. ČR (J. Pletánek, L. Dědič, J. Boháček)
SP 30+30 junioři


6. M. Lízal
BT 30+30 jun


3. ČR (M. Lízal, J. Strnadel, P. Frübling))
BT 30+30 jun


5. J. Strnadel
BT 40 mix jun


3. ČR (J. Strnadel, M. Lízal, P. Frübling)
BT 40 mix jun


4. M. Lízal
BTVz 30+30 jun


3. ČR (M. Lízal, J. Strnadel, P. Frübling)
BTVz 30+30 jun


3. M. Lízal
BTVz 40 mix jun


1. ČR (M. Lízal, J. Strnadel, P. Frübling)
BTVz 40 mix jun


3. D. Kostelecký, 5. L. Šťovička
Trap junioři


1. ČR (D. Kostelecký, L. Šťovička, J. Bílek)
Trap junioři


4. D. Paťava
Skeet junioři


5. J. Pacalajová
StM 3x20 j-ky


2. ČR (G. Milková, J. Pacalajová, M. Navrátilová)
StM 60 j-ky
1993
Thun (Švýcarsko)
- 300 m
ČR = 0 – 0 – 0



8. M. Bakeš
StVPu 3x20
1994
Strasbourg (Francie)
– vzduchovky
ČR = 3 – 2 – 3



5. P. Kůrka
VzPu 60 muži


3. ČR (P. Kůrka, M. Bakeš, D. Nejezchleba)
VzPu 60 muži


2. L. Račanský
BTVz 30+30 m


3. ČR (L. Račanský, M. Januš, L. Tesař)
BTVz 30+30 m


2. M. Januš
BTVz 40 mix m


5. ČR
BTVz 40 mix m


3. M. Lízal
BTVz 30+30 jun


1. ČR (M. Lízal, P. Frübling, J. Strnadel)
BTVz 30+30 jun


1. M. Lízal
BTVz 40 mix jun


1. ČR (M. Lízal, P. Frübling, J. Strnadel)
BTVz 40 mix jun
1994
Lisabon (Portugalsko)
– broky
ČR = 0 – 3 - 0



10. J Gach
Trap muži


2. B. Bechyňský
Skeet muži


2. ČR (B. Bechyňský, L. Hlaváček, P. Málek)
Skeet muži


10. P. Polívka
Double trap muži


5. ČR
Double trap muži


4. J. Bílek
Trap junioři


2. ČR (J. Bílek, L. Šťovička, D. Kostelecký)
Trap junioři


5. D. Paťava
Skeet junioři
1994
Wroclaw (Polsko)
– junioři
ČR = 0 – 3 - 2



2. ČR (M. Pospíšil, P. Hybler, V. Nejezchleba)
LM 3x40 jun.


3. ČR (J. Pletánek, L. Dědič, M. Strnad)
SP 30+30 jun


3. J. Strnadel
BT 30+30 jun


2. ČR (J. Strndel, M. Lízal, P. Frübling)
BT 30+30 jun


4. M. Lízal
BT 40 mix jun


2. ČR (J. Strndel, M. Lízal, P. Frübling)
BT 40 mix jun
1995
Vantaa (Finsko)
- vzduchovky
ČR = 2 – 2 - 2



2. P. Kůrka
VzPu 60 muži


6. M. Januš, 8. L. Račanský
BTVz 30+30 m


3. ČR (L. Račanský, M. Januš, J. Svoboda)
BTVz 30+30 m


9. L. Račanský
BTVz 40 mix m


3. ČR (L. Račanský, M. Januš, J. Svoboda)
BTVz 40 mix m


2. P, Frübling, 4. M. Lízal
BTVz 30+30 jun


1. ČR (P. Frübling, M. Lízal, J. Strnadel)
BTVz 30+30 jun


4. M. Lízal
BTVz 40 mix jun


1. ČR (P. Frübling, M. Lízal, J. Strnadel)
BTVz 40 mix jun
1995
Boden (Švédsko)
- 300 m
ČR 2 – 0 – 0



1. P. Kůrka, 9. D. Nejezchleba
VT 3x40


1. ČR (P. Kůrka, M. Mach, D. Nejezchleba)
VT 3x40
1995
Lahti (Finsko)
– BT, broky
ČR = 3 – 2 – 2



1. M. Januš, 9. L. Račanský
BT 30+30 muži


4. ČR
BT 30+30 muži


2. L. Račanský, 8. M. Januš
BT 40 mix muži


3. ČR (L. Račanský, M. Januš, L. Tesař)
BT 40 mix muži


1. M. Lízal
BT 30+30 junioři


3. ČR (M. Lízal, J. Strnadel, P. Frübling)
BT 30+30 junioři


1. J. Strnadel
BT 40 mix junioři


2. ČR (M. Lízal, J. Strnadel, P. Frübling)
BT 40 mix junioři


8. J. Gach
Trap muži


7. B. Bechyňský
Skeet muži
1995
Curych (Švýcarsko)
ČR = 1 – 3- 2



9. V. Bečvář
LM 3x40 muži


3. V. Bečvář, 8. R. Novák
LM 60 muži


8. M. Tenk
LP 60 muži


6. J. Skupa, 7. P. Jasanský
VP 30+30


1. ČR (J. Skupa, P. Jasanský, P. Šafránek)
VP 30+30


3. ČR (J. Skupa, S. Jirkal, P. Šafránek)
StP 20+20+20


5. M. Klinerová
SP UIT 30+30


2. T. Šimková
StM 60 juniorky


2. M. Nedvědová, 4. T. Šimková
StM 3x20 jun-ky


2. ČR (M. Nedvědová, T. Šimková, M. Majerová)
StM 3x20 jun-ky
1996
Budapešť (Maďarsko)
– vzduchovky
ČR = 1 – 0 - 5



6. M. Bakeš
VzPu 60 muži


3. ČR (M. Bakeš, P. Kůrka, V. Bečvář)
VzPu 60 muži


8. M. Tenk
VzPi 60 muži


4. M. Januš
BTVz 30+30 m


3. ČR (M. Januš, L. Račanský, J. Kermiet)
BTVz 30+30 m


1. M. Januš, 8. L. Račanský
BTVz 40 mix m


3. ČR (M. Januš, L. Račanský, J. Kermiet)
BTVz 40 mix m


4. D. Bílková
VzPu 40 ženy


3. ČR (M. Kalný, P. Hybler, J. Moták)
VzPu 60 junioři


6. J. Strnadel
BTVz 30+30 jun.


3. ČR (J. Strnadel, A. Havlík, M. Veselý)
BTVz 40 mix jun.
1996
Talin (Estonsko)
– broky
ČR = 1 – 0 - 1



3. ČR (T. Zamrzla, D. Valter, M. Hamerník)
Skeet muži


4. R. Chalupník, 6. F. Škrabálek
Skeet junioři


1. ČR (R. Chalupník, F. Škrabálek, Z. Ondrák
Skeet junioři
1996
Brno (ČR)
– BT 50m junioři
ČR = 0 – 0 – 2



3. ČR (J. Strnadel, M. Veselý, A. Havlík)
BT 30+30 jun.


3. ČR (J. Strnadel, M. Veselý, A. Havlík)
BT 40 mix jun.
1996
Sofie (Bulharsko)
– junioři
ČR = 1 – 0 - 3



3. M. Kalný
LM 3x40 jun.


3. ČR (M. Kalný, J. Moták, P. Hybler)
LM 3x40 jun.


5. M. Nedvědová
StM 60 jun-ky


1. M. Nedvědová
StM 3x20 jun-ky


3. ČR (M. Nedvědová, T. Šimková, M. Majerová)
StM 3x20 jun-ky
1997
Varšava (Polsko)
- vzduchovky
ČR = 5 – 1 – 1



9. P. Kůrka
VzPu 60 muži


1. M. Januš, 6. L. Račanský
BTVz 30+30 m


3. ČR (M. Januš, L. Račanský, J. Kermiet)
BTVz 30+30 m


1. M. Januš, 9. L. Račanský
BTVz 40 mix m


1. ČR (M. Januš, L. Račanský, J. Kermiet)
BTVz 40 mix m


4. M. Kalný
VzPu 60 junioři


4. A. Havlík, 5. J. Strnadel
BTVz 30+30 jun.


2. ČR (A. Havlík, J. Strnadel, M. Veselý)
BTVz 30+30 jun.


1. J. Strnadel, 5. M. Veselý
BTVz 40 mix jun.


1. ČR (A. Havlík, J. Strnadel, M. Veselý)
BTVz 40 mix jun.
1997
Kouvola (Finsko)
ČR = 0 – 0 – 2



6. P. Kůrka
LM 3x40 muži


9. V. Bečvář
LM 60 muži


5. ČR
LP 60 muži


10. P. Šafránek
VP 30+30


4. ČR
VP 30+30


6. S. Jirkal, 8. J. Skupa
StP 20+20+20


3. ČR (S. Jirkal, J. Skupa, P. Šafránek)
StP 20+20+20


3. T. Šimková
SM 60 juniorky


4. T. Šimková
SM 3x20 jun-ky
1997
Sipoo (Finsko)
– BT, broky
ČR = 2 – 5 - 0



9. L. Račanský
BT 30+30 muži


5. ČR
BT 30+30 muži


1. L. Račanský, 10. M. Januš
BT 40 mix muži


2. ČR (L. Račanský, M. Januš. J. Kermiet)
BT 40 mix muži


4. B. Bechyňský, 6. P. Málek
Skeet muži


1. ČR (B. Bechyňský, P. Málek, L. Hlaváček)
Skeet muži


2. A. Havlík
BT 30+30 junioři


2. ČR (A. Havlík, J. Strnadel, M. Veselý)
BT 30+30 junioři


2. A. Havlík, 5. M. Veselý
BT 40 mix junioři


2. ČR (A. Havlík, J. Strnadel, M. Veselý)
BT 40 mix junioři


6. F. Škrabálek
Skeet junioři
1997
Kodaň (Dánsko)
- 300 m
ČR = 0 – 0 – 1



3. P. Kůrka
VT 3x40


5. ČR
VT 3x40


9. P. Kůrka. 10. M. Bakeš
VT 60


6. M. Mach
StVPu 3x20
1998
Tallinn (Estonsko)
- vzduchovky
ČR = 0 – 2 – 0



8. M. Bakeš
VzPu 60 muži


4. ČR
VzPu 60 muži


2. L. Račanský, 9. M. Januš
BTVz 30+30 m


2. ČR (L. Račanský, M. Januš, M. Lízal)
BTVz 30+30 m


5. ČR
BTVz 40 mix m


8. J. Vasilevová
VzPu 40 ženy


4. ČR
VzPu 40 ženy


6. P. Hyková
VzPi 40 juniorky
1998
Nicosia (Kypr)
– broky
ČR = 1 – 2 – 1



1. B. Bechyňský, 4. J. Sychra
Skeet muži


2. ČR (B. Bechyňský, J. Sychra, P. Málek)
Skeet muži


2. D. Kostelecký
Trap muži


3. ČR (D. Kostelecký, J. Gach, P. Kubec)
Trap muži


4. J. Gach
Double trap muži
1998
Kodaň (Dánsko)
– junioři
ČR = 0 – 2 – 0



2. ČR (K. Hrdličková, Z. Driemerová, T. Šimková)
SM 60 jun-ky


2. ČR (K. Hrdličková, Z. Driemerová, T. Šimková)
SM 3x20 jun-ky
1999
Arnhem (Nizozemí)
– vzduchovky
ČR = 1 – 0 – 1



7. M. Januš, 9. J. Kermiet
BTVz 30+30 m


4. ČR
BTVz 30+30 m


5. M. Januš
BTVz 40 mix m


1. T. Frantal
VzPu 60 junioři


4. K. Beranová
VzPu 40 juniorky


3. ČR (K. Beranová, L. Valová, K. Hrdličková)
VzPu 40 juniorky


5. P. Kalný
BTVz 30+30 jun


5. P. Kalný
BTVz 40 mix jun
1999
Bordeaux, Poussan – broky, St. Jean – 300 m (Francie)
ČR = 9 – 0 – 7



4. V. Bečvář, 8. R. Novák
LM 60 muži


4. ČR
LM 60 muži


7. M. Bakeš
LM 3x40 muži


5. ČR
SM 3x20 ženy


1. M. Tenk
LP 60 muži


4. ČR
LP 60 muži


9. J. Skupa
RP 2x30 muži


5. P. Šafránek
StP 20+20+20 m


3. ČR (P. Šafránek, S. Jirkal, J. Skupa)
StP 20+20+20 m


3. P. Šafránek
VP 30+30


4. ČR
VP 30+30


1. L. Račanský, 5. M. Januš
BT 30+30 muži


1. ČR (L. Račanský, M. januš, M. Lízal)
BT 30+30 muži


3. L. Račanský, 4. M. Lízal,
7. M. Januš
BT 40 mix muži


1. ČR (L. Račanský, M. Januš, M. Lízal)
BT 40 mix muži


5. T. Frantal
LM 60 junioři


4. L. Valová
SM 3x20 jun-ky


3. ČR (L. Valová, K. Hrdličková, Z. Driemerová)
SM 3x20 jun-ky


5. P. Kalný
BT 30+30 jun.


3. ČR (P. Kalný, V. Velíšek, B. Jonáš)
BT 30+30 jun.


4. P. Kalný
BT 40 mix jun.


8. R. Novák
VT 60 muži


3. ČR (R. Novák, T. Jeřábek, V. Bečvář)
VT 60 muži


1. R. Novák
VT 3x40 muži


1. ČR (Novák, T. Jeřábek, M. Bakeš)
VT 3x40 muži


1. M. Bakeš
StVPu 3x20 muži


5. ČR
StVPu 3x20 muži


10. I. Losová
Trap ženy


1. B. Bechyňský, 3. P. Málek, 6. L. Hlaváček
Skeet muži


1. ČR (B. Bechyňský, P. Málek, L. Hlaváček)
Skeet muži


10. J. Gach
Double trap muži
2000
Mnichov (SRN)
ČR = 1 – 1 – 1



10. M. Zachařová
VzPu 40 ženy


3. P. Habartová, 4. L. Valová
VzPu 40 juniorky


2. ČR (P. Habartová, L. Valová, K. Beranová)
VzPu 40 juniorky


10. M. Tenk
VzPi 60 muži


1. V. Piecuchová
VzPi 40 juniorky


8. L. Račanský
BTVz 30+30 muži


5. ČR
BTVz 30+30 muži


7. M. Januš
BTVz mix muži


5. ČR
BTVz mix muži


6. B. Jonáš
BTVz mix jun.
2000
Montecatini (Itálie) - broky
ČR = 0 – 2 – 1



2. J. Sychra
Skeet muži


3. ČR (J. Sychra, L. Hlaváček, P. Málek)
Skeet muži


2. L. Rychlík
Skeet junioři
2000
Plzeň (ČR)
- junioři
ČR = 0 – 1 – 1



2. L. Valová
SM 3x20 j-ky


4. L. Hyková
SP 30+30 j-ky


3. ČR (V. Velíšek, B. Jonáš,
F. Hendrych)
BT 20+20 mix jun.
2001
Pontevedra (Španělsko)
- vzduchovky
ČR = 2 – 4 – 4



3. M. Tenk, 10. J. Wohlmuth
VzPi 60 muži


2. V. Piecuchová
VzPi 40 juniorky


2. ČR (V. Piecuchová,
L. Hyková, T. Pekárková)
VzPi 40 juniorky


6. A. Diener
VzPi 60 junioři


2. K. Beranová, 5. K. Kůrková
VzPu 40 juniorky


1. ČR (K. Beranová,
K. Kůrková, P. Habartová)
VzPu 40 juniorky


4. O. Malinký
VzPu 60 junioři


9. L. Račanský
BTVz 30+30 muži


2. ČR (L. Račanský, M. Lízal, M. Januš)
BTVz 30+30 muži


3. M. Januš, 5. L: Račanský
BTVz mix muži


1. ČR (L. Račanský, M. Lízal, M. Januš)
BTVz mix muži


4. V. Velíšek
BTVz 30+30 jun.


3. ČR (V. Velíšek, T. Caknakis, B. Jonáš)
BTVz 30+30 jun.


6. B. Jonáš
BTVz mix jun.


3. ČR (V. Velíšek, T. Caknakis, B. Jonáš)
BTVz mix jun.
2001
Zagreb (Chorvatsko)
ČR = 6 – 2 – 6



1. ČR (T. Jeřábek, V. Bečvář,
L. Opelka)
LM 60 muži


5. ČR
LM 3x40 muži


3. ČR (K. Beranová,
K. Kůrková, L. Valová)
SM 3x20 juniorky


3. M. Tenk
LP 60 muži


4. ČR
LP 60 muži


6. J. Skupa
StP 20+20+20


3. ČR (J. Skupa, P. Šafránek,
S. Jirkal)
StP 20+20+20


10. J. Skupa
VP 30+30 muži


5. ČR
VP 30+30 muži


6. L. Hyková
SP 30+30 j-ky


2. M. Januš
BT 30+30 muži


3. ČR (M. Januš, M. Lízal,
L. Račanský)
BT 30+30 muži


1. M. Januš, 9. L. Račanský
BT mix muži


1. ČR (M. Januš, M. Lízal,
L. Račanský)
BT mix muži


3. B. Jonáš, 6. V. Velíšek
BT mix junioři


1. ČR (B. Jonáš, V. Velíšek,
M. Bolík)
BT mix junioři


1. L. Opelka, 4. M. Mach
StVPu 3x20 muži


1. ČR (L. Opelka, M. Mach,
M. Bakeš)
StVPu 3x20 muži


6. T. Jeřábek
VT 60 muži


5. L. Hlaváček
Skeet muži


3. ČR (L. Hlaváček, P. Málek,
J. Sychra)
Skeet muži


7. D. Kostelecký
Trap muži


5. ČR
Trap muži


9. J. Gach
Double trap muži


4. J. Lipták
Trap junioři


2. ČR (J. Lipták, A. Brusman, M. Hála)
Trap junioři
2002
Soluň (Řecko)
- vzduchovky
ČR = 4 – 1 – 5



1. P. Habartová,
2. K. Kůrková
VzPu 40 juniorky


1. ČR (P. Habartová,
K. Kůrková, K. Beranová)
VzPu 40 juniorky


6. O. Rozsypal
VzPu 60 junioři


3. ČR (O. Malinký,
O. Rozsypal, T. Gavenda)
VzPu 60 junioři


9. M. Tenk
VzPi 60 muži


5. M. Lízal, 7. M. Januš
BTVz 30+30 m.


4. ČR
BTVz 30+30 m.


3. M. Januš, 9. M. Lízal
BTVz mix muži


3. ČR (M. Januš, M. Lízal,
L. Račanský)
BTVz mix muži


3. T. Caknakis
BTVz 30+30 jun.


1. T. Caknakis, 3. M. Bolík
BTVz mix junioři


1. ČR (T. Caknakis, M. Bolík, B. Jonáš)
BTVz mix junioři
2002
Lonato
(Itálie)
ČR = 1 – 1 – 3



1. D. Kostelecký
Trap muži


2. ČR (D. Kostelecký,
D. Valter, J. Dvořák)
Trap muži


10. I. Loosová
Trap ženy


3. J. Lipták
Trap junioři


3. J. Sychra, 6. L. Hlaváček
Skeet muži


3. ČR (J. Sychra, L. Hlaváček, D. Valter)
Skeet muži


9. I. Pilařová
Skeet ženy
Celkem
ČR (1993-2002)
50 – 46 – 66

 

MISTROVSTVÍ EVROPY











Spolupracujeme