Naši nejlepší

ČESKÝ STŘELECKÝ SVAZ, z.s.

První závody po velké vodě

Zdroj: Kateřina Kůrková
Datum: 26.01.2003
e-mail: kurka@shooting.cz

Tuto sobotu, 25.1.2003, se většina puškových střelců z Plzně zúčastnila první puškové soutěže, která se od katastrofálních povodní v plzeňské střelecké hale konala - závodu o Chodský Čakan, který byl zároveň Krajským přeborem.

V části haly, kde soutěže konají, není již vůbec znát, že byla zasažena povodní. Jiné je to na střelnici BT10m a v přízemních prostorách, které jsou stále uzavřeny. V samotné budově, kde sídlí armádní střelci, je již z větší části celé přízemí renovováno.

Už od rána byla na Chodském Čakanu ve vzduchu velmi domácká atmosféra. Změřili s námi síly dokonce střelci ze Švýcarska, kteří zde mají soustředění a tak si nenechali tento závod ujít. Bylo to příjemné, i když nám dali zabrat. Zejména Švýcarky se ukázaly ve velmi dobrém světle.Trochu vám představím sestavu švýcarského týmu. Je zde například Marcel Buerge - Mistr světa z loňského šampionátu v Lahti. Dokonce dvojnásobný (300m – 3x20 s vyrovnáním světového rekordu a v královské puškové disciplíně mužské kategorie – LM 3x40). Obsadil i medailové pozice na světových pohárech a také byl na podzim vyhlášen Střelcem roku pro rok 2002. Tuto anketu tradičně vyhlašuje ISSF, tedy mezinárodní střelecká federace. Nejlepší ženou se stala Kostevitch – pistolářka z Ukrajiny. Já jsem obsadila v této anketě 3. místo, což považuji za obrovský úspěch. Ale abych se vrátila zpět ke Švýcarům. Další hvězdou, která stála v sobotu na startovní čáře Chodského čakanu je má soupeřka a kamarádka Oriana Scheuss, která již delší dobu patří do světové špičky. Dále s námi soupeřili i další známá jména, jako je Ivonne Graber, Daniel Burger a Philip von Kaenel – výborný vzduchovkář. Takže, jak vidíte, měli jsme zde velmi slušnou konkurenci. Ještě upřesním, že v sobotu se konal závod ve vzduchovkových puškách a v neděli se konají pistolové soutěže.

Teď k výsledkům Chodského Čakanu. Mezi muži se dařilo našim borcům, kteří nedali Švýcarům šanci. Zvítězil Tomáš Jeřábek s 593 body, v závěsu za ním byl s 592 body Milan Mach a na třetím místě skončil se stejným nástřelem Tomáš Bartoněk. Čtvrtý byl nejlepší ze Švýcarů - Phillip von Kaenel s 591b. Kategorie žen byla velice zajímavá. O prvenství rozhodoval až větší počet centrových desítek ( tedy ran 10,9 a 10,8). Rozhodovalo se mezi mnou, Kateřinou Kůrkovou a Orianou Scheuss. Obě jsme shodně dosáhly výborných 397 b. se stejnými položkami. Štěstí měla tentokrát Oriana a zvítězila. Třetí místo obsadila Ivonne Grabner také se shodným nástřelem 397 bodů., ale horší poslední položka ji odsunula na třetí pozici. Výborně si vedla i naše současně asi nejlepší juniorka, moje sestra Alena, která dosáhla na 392b. Pavla Habartová se po delší době také “trefila“ a z výkonu 394b. měla radost.

V neposlední řadě je třeba poděkovat za skvělou organizaci SSK Domažlice, v čele s panem Pavlíčkem, který si také zazávodil. Děkuji za velmi příjemné závody.

S přáním krásných dní se loučí Kateřina Kůrková.

Spolupracujeme