Naši nejlepší

ČESKÝ STŘELECKÝ SVAZ, z.s.

Velká cena Olympia Brno RP 30+30 II.ročník

Zdroj: Karel Sedláček
Datum: 13.04.2003
e-mail: sedlacek@bsauto.cz

Ve dnech 29. a 30. března se na střelnici v Brně na Kývalce uskutečnil již druhý ročník mezinárodního závodu RP 30+30 „Velká cena Olympia Brno“. Cílem brněnských pořadatelů bylo, na doporučení reprezentačního trenéra Břetislava Putny, umožnit prvním RP závodem sezóny nominaci do Českého poháru pro ty závodníky, kteří postoupili do kategorie muži, a nebo pro ty, kteří po přestávce začali opět závodit. VC Olympia Brno byl pořádána jako mezinárodní dvojzávod, v sobotu a v neděli, v kategoriích muži a junioři.

Za slunného a teplého počasí přivítala brněnská střelnice rekordní počet závodníků ze dvou zemí. Přesto, že maďarská výprava na poslední chvíli odvolala svou účast, je kvalitní obsazení závodu příslibem do dalších ročníků. Ozdobou závodu byla účast českých a slovenských reprezentantů, kteří také svedli souboj o první hodnocená místa. Pořadatelé připravili pro první tři závodníky z každé kategorie hodnotné ceny, které byly po oba dny patřičně obdivovány. Viz. foto.

První den nepřinesl převratné výsledky v žádné kategorii, řekněme, že se závodníci spíše seznamovali se „závoděním“ v nové sezóně. V kategorii muži zvítězil Martin Strnad (580), na druhém místě se umístil Josef Fiala (578), třetí byl Peter Mlynarčík (576).

Pořadí v juniorech: 1. Starý Robert (556), 2. Cihlář Zdeněk (547), 3. Bittner Ivo (544). Viz. příloha – výsledková listina

Druhý den přinesl vyšší počet závodníků a i zajímavější výsledky s nádherným rozstřelem v závěru. Dvěma závodníkům (Strnad a Fiala) se podařilo nastřílet hodnotných 585 bodů! Rozstřel byl dramatický od samého počátku. V nástřelu byl o bod „lepší“ Strnad, ale vyrovnaná kadence a soustředění borců dávaly tušit, že nepůjde o přátelské gesto jednoho vůči druhému. Po první závodní sérii vedl Strnad o bod před Fialou. Druhou sérii, kterou borci stříleli snad na tisícinu vteřiny stejně, byl zase Fiala o bod lepší a stav série vyrovnal za bouřlivých ovací přihlížejících diváků. Před poslední sérií bylo ve vzduch cítit napětí a dramatičnost okamžiku. Zvítězil, opět pouze o bod, tedy nejtěsnějším rozdílem Martin Strnad, kterému ještě jednou blahopřejeme.

Níže uvedené výsledky, především nedělní, jsou v začátku sezóny příslibem pro zajímavá umístění na letošních závodech, které budou ozdobeny Mistrovstvím Evropy v domácím prostředí a také poslední možností „rychlopalníků“ vystřílet kvalifikaci pro OH v Aténách.

Neděle:

muži: 1. Strnad Martin (585), 2. Fiala Josef (585), 3. Mlynarčík Peter (581)

Junioři: 1. Podhrázský Martin (572), 2. Starý Robert (563), 3. Bittner Ivo (553)

Spolupracujeme