Naši nejlepší

ČESKÝ STŘELECKÝ SVAZ, z.s.

Černý prach provoněl Prachatice

Zdroj: Petr Voldán
Datum: 27.07.2003
e-mail: voldap1@volny.cz

Za nádherného slunečného počasí proběhlo o třetím víkendu července na prachatické střelnici mezinárodní soustředění předovkářů, které bylo zároveň vyhlášeno jako trojutkání ČESKO – RAKOUSKO – PRACHATICE. Protože prachatický klub má v předovkách vynikající reprezentanty, rozhodl se, že na závěr přípravy střelců na 10. Mistrovství Evropy M.L.A.I.C ve finském Halikko, toto dvoudenní soustředění uspořádá.

Na základě dohody naší reprezentace s rakouskými střelci, se kterými máme velice dobré vztahy, bylo domluveno, že se budou střílet pouze pistolové discipliny a to MARIETTE, COLT, KUCHENREUTER a COMINAZZO.

Celé soustředění bylo pojato jako společenská událost a proto byly pozvány i manželky střelců, neboť i díky jim je umožněno střelcům provozovat náročný koníček.

Vše bylo zahájeno slavnostním obědem, na kterém přivítala účastníky místostarostka Prachatic paní Hana Rabenhauptová, která zároveň předala pořadateli ceny pro nadcházející soutěže. A poté následovalo to, kvůli čemu všichni do Prachatic přijeli. Sobotní závod byl vyhlášen jako soutěž družstev a protože prachatičtí střelci si věří, dovolili si postavit své vlastní družstvo do 2 disciplin. Nakonec se jim podařilo zvítězit v disciplině Mariette. V ostatních se podělila družstva Česka a Rakouska. Česká reprezentace zvítězila v disciplinách Colt a Cominazzo, disciplinu Kuchenreuter vyhrála reprezentace Rakouska..

Po každé soutěži je potřeba zhodnotit své výsledky a tak následovalo posezení a psychická příprava na další den. To se nám velice podařilo, což všichni účastníci chválili.

Oheň plápolal, soudek byl správně vychlazen a prasátko mělo křupavou kůrčičku.

Prostě pohoda !

Druhý den následovala soutěž jednotlivců a na soutěžící čekalo překvapení. Terče nebyly vedle sebe, jak na to jsou zvyklí, ale pod sebou, neboť tak se bude střílet ve Finsku.

Prachatičtí opět dokázali své kvality a Ivan Kalina vyhrál Kuchenreuter a Josef Těsnohlídek Mariette. V disciplině Colt putuje vítězství do Rakouska zásluhou Helmuta Zöbla a v Cominazzo pak do Prahy díky Janu Pospíšilovi.

Co dodat závěrem ?

Doufáme, že toto soustředění přispělo oběma reprezentacím k dosažení pohody, což se odrazí na evropském šampionátu.

Velké poděkování patří předsedovi SSK Prachatice panu Františku Voldánovi, který se myšlenky soustředění ujal a jako příspěvek v rámci přípravy střelců na evropský šampionát, a na náklady prachatického klubu zorganizoval.

Za prachatické střelce

Petr Voldán

P.S. Informace a výsledky z ME předovek najdete na stránkách www.halikko2003.com

Spolupracujeme