Naši nejlepší

ČESKÝ STŘELECKÝ SVAZ, z.s.

Akademické MS v Plzni zahájeno

Zdroj: Petr Kůrka
Datum: 28.09.2003
e-mail: kurka@shooting.cz

Dnes bylo slavnostně zahájeno v Plzni první Univerzitní Mistrovství světa ve sportovní střelbě.

Letos se MS Akademiků koná výjimečně ve stelném roce, jako je Světová Univerziáda. Jediným důvodem byly loňské zničující povodně.

Účast na plzeňském klání přijalo 25 států ze tří kontinentů. Jednou z největších výprav jsou mladí střelci z Jižní Koreje, kterých přijeli téměř tři desítky. Přijeli také střelci z Kanady, USA, Taipei, Japonska, Mongolska, Indie a z mnoha států Evropy. Startovní listiny v jednotlivých disciplínách slibují velmi pěkné soutěže vysoké úrovně. Slovenské puškařky zde mají své nejlepší střelkyně – Peškovou, Švecovou a Compelovou. Také náš akademický tým je poměrně silný. Zejména puškařky mají ve svém středu dvě naše nejlepší – Kůrkovou Kateřinu a Lucku Valovou. Družstvo doplňuje Zuzana Driemerová, čtvrtá v SM 3x20 z nedávného MČR . Naši puškaři budou soutěžit ve složení Petr Černoch, Ondřej Rozsypal a Jakub Šuráb. Ani oni nejsou bez šancí jak v soutěži družstev, tak i v jednotlivcích.

Již dnes je zřejmé, že toto Mistrovství světa nebude poslední. O pořadatelství 2. MS Akademiků se v roce 2006 uchází Japonci, Korejci a snad také Chorvati. Pořádání nejméně dvou Akademických MS je hlavní podmínkou pro zařazení toho kterého sportu do her Světové Univerziády. Můžeme se tedy těšit, že, pokud vše dopadne dobře s pořádáním 2. střeleckého MS Akademiků, tak i sportovní střelba bude mít své mladé střelce v roce 2007 na Univerziádě v Thajském Bangkoku.

Krátce z Plzně Petr Kůrka – trenér puškové reprezentace

Spolupracujeme