Naši nejlepší

ČESKÝ STŘELECKÝ SVAZ, z.s.

Naši střelci do Sydney v nejsilnějším složení

Zdroj: Petr Kůrka
Datum: 03.03.2004
e-mail: kurka@shooting.cz

Po aklimatizačním pobytu, spojeném s účastí na SP v Bangkoku, se první skupina našich střelců, odlétajících z Bankoku, rozrostla o další tři členy a v nejsilnějším možném složení přistála ve středu, 25.2. v šest hodin ráno australského času na mezinárodním letišti v Sydney (tzn. v úterý, 24.2. ve 20:00 SEČ).

V Sydney nás přivítalo chladno, celodenní déšť a vítr. Dokázali jsme vyzvednout předem objednané auto, které se stává v USA a zde nezbytností ke sporé dopravě organizované pořadateli. Na hotel jsme dorazili až těsně před polednem místního času. Hotel nám byl již předem znám z pobytu před dvěma lety. První den jsme využili k odpočinku a hned druhý den jsme vyrazili na trénink. Trénoval zde pouze Debevec ze Slovinska a Švéd Edman (shodou okolností oba jsou OH vítězové – jeden LM60 a druhý(Debevec- LM 3X40). Výborné tréninkové podmínky jsme během krátkého tréninkového kempu využili podle mého názoru maximálně. Jezdili jsme na trénink jedenkrát denně. Od cca. 10:00 jsme trénovali do 14:00 střídavě vzduchovku a malorážku. Brokaři měli svůj tréninkový program, který začali plnit také druhý den po příjezdu. Zejména David Kostelecký a Katka Kůrková měli napilno. Začínali své soutěže hned první den – v pondělí, 1.března ráno.

V sobotu, 28. února se dostavila do Sydney naše druhá skupina z Bangkoku – pánové Šaňák, Putna, Kermiet a jejich svěřenci – Podhráský (RP), HykováL (VzPi, StPi), Januš (BT), Caknakis (BT). Jejich odlet z Bangkoku se sice skoro o dvě hodiny opozdil, ale po příletu měli vše o něco jednodušší. Celní kontrola byla již „vyškolená“ od nás, kteří jsme byli jako jedni z prvních přijíždějících na SP do Thajska. Také registrace sportovců a zbraní byla již prověřená. Druhý den v neděli probíhala technická porada, po které nebylo zcela zřejmé téměř nic. Dosavadní program byl v platnosti a podrobnosti o změnách, vyplývajících z registrací, jsme se měli dozvědět v neděli večer na hotelu. Samozřejmě jsme žádné novinky čí úpravy programu neobdrželi.

Raději jsme proto jeli na střelnici druhý den prakticky všichni. A udělali jsme dobře. Dozvěděli jsme se, že většina Eliminací je pro dostatek střeleckých míst zrušena (kromě LM60 muži) a proto se tréninky různě přesouvají. Všechny změny jsme od počátku podchytili a času na tréninky bylo vskutku dostatek. Jen teď doufáme, že se to kladně projeví na výkonnosti našich střelců.

Petr Kůrka – reprezentační trenér puškových disciplín

Adresa pro zasílání mailových zpráv czechteam@shooting.cz

Spolupracujeme