Naši nejlepší

ČESKÝ STŘELECKÝ SVAZ, z.s.

V Sydney jsme už kompletní

Zdroj: Petr Kůrka
Datum: 06.03.2004
e-mail: kurka@shooting.cz

První skupina si měla možnost vychutnat výborné tréninkové podmínky v Sydney ještě před oficiálním příjezdovým dnem, kterým byla neděle, 29.února. Výborný stav střelnice a výborné povětrnostní podmínky nám dovolovaly užít si tréninkových dávek podle potřeby. V sobotu jsme měli volněji a tak jsme se vypravili do blízké menší ZOO, kde jsme se mohli volně pohybovat mezi klokánky. V neděli dorazila také druhá skupina z Bangkoku a přivezla výbornou zprávu o bronzu Míry Januše v disciplíně BT. Byli jsme všichni rádi, protože i když jsme mnohdy měli ve finálových bojích zastoupení, Mirkovo medaile byla z Bangkoku jediná.

Vedoucí pan Šaňák si po dlouhém a trochu opožděném letu nemohl příliš odpočinout, protože bylo hned potřeba „vystát“ akreditační fronty. Díky tomu, že jsme zde někteří byli o několik dní dříve, ale vše proběhlo hladce. Věděli jsme již přesně co kde a jak, ať už se týkalo střelnice, ubytování, nebo stravování. Ubytování máme ve stejném hotelu, kde jsme bydleli před dvěma lety. Stravovat se můžeme v nedalekých restauracích, nebo přímo v hotelu. Na střelnici jsou možnosti omezené.Na své si snad přijde pouze milovník hamburgerů a sladkých drobností s kávou. Doprava funguje přesně podle rozpisu, a tak se na rozdíl od Bangkoku můžeme bez problémů dopravovat z hotelu na střelnici a zpět. Autobusy jezdí 6:00 , 7:30 , 9:00 a v 11:00 z hotelu a pro cestu zpět můžeme využívat autobusy ve 14 , 15 a 16 hodin. Tento sporadický rozpis řeší část výprav podobně jako my – zapůjčeným autem. Zapůjčený vůz nám umožňuje dopravovat sportovce podle potřeb a tím zabránit tomu, aby byli nuceni pobývat na střelnici zbytečně několik hodin do odjezdu autobusu. Volný čas na hotelu tráví každý po svém. Často se jede či chodí pěšky do nedalekého obchodního centra. Jiní raději sledují dovezené DVD a české filmy, nebo se baví připojením na internet, které tu na rozdíl od Thajska, je možné. To jste také asi zaregistrovali díky konečně fungujícímu zpravodajství na stránkách našeho střeleckého svazu. Kdo vlastní notebook tak lze zakoupit instalační CD s určitým hodinovým připojením (od 6 hodin do 60 hodin). CD s dvaceti hod. připojení stojí necelých 20 AUD (ca. krát 20,8 na CZK). Pak už lze libovolně surfovat s tím, že jedno každé připojení na hotelu do běžné telefonní sítě stojí 0,20 AUD a může být libovolně dlouhé.

Oficiální příjezdový den- neděle už ale také pro některé naše střelce znamenal oficiální trénink před pondělní soutěží, kdy se světový pohár v Sydney rozběhne naplno. Trénovat tedy byly obě děvčata na vzduchové pušce a David na trapu. Ostatní mají volné tréninky, nebo volný den.

Petr Kůrka – reprezentační trenér puškových disciplín

Adresa pro zasílání mailových zpráv czechteam@shooting.cz

Spolupracujeme