LODM 2019

ČESKÝ STŘELECKÝ SVAZ, z.s.

V Sydney dobojováno

Zdroj: Petr Kůrka
Datum: 13.03.2004
e-mail: kurka@shooting.cz

V Sydney začalo pršet stejně jako na začátku našeho pobytu. Ve vzduchu je vysoká vlhkost, protože je stále slušné teplo – okolo 25 st. Puškaři měli v sobotu místo oficiálního tréninku Grand Prix LM 3x40, což mnozí pojali velmi zlehka tréninkově. Z našich si dobře zastřílel Tomáš Jeřábek (1170b.) a postoupil dokonce do finále, které ale nestřílel prozměnu vůbec dobře a skončil šestý. Vašek Bečvář nastřílel jen 1141b. a tak jsem doufal, že hlavní závod je přece jenom až zítra a vše může být jinak. Byl jsem zvědavý opět zejména na polohu v leže. V sobotu také vstoupili do soutěže „kanci“. Pomalé běhy měl Januš 287 a Caknakis o bod vyšší. Výsledky nebyly vysoké a pole bylo vyrovnané. Na skeetu se první den Janu Sychrovi moc nedařilo. Ztratil čtyři, údajně lehčí holubi a byl průběžně na 24. místě.

V sobotu také po poledni odjela první skupina na letiště. V pět hodin byli všechny tři ženy a Tenk zdárně odbaveni a už seděli v letadle. Podle posledních zpráv doletěli v pořádku a Katka s Martinem ještě zvládli tiskovou konferenci na letišti, vyvolanou manažery Top Teamu, kterého jsou oba dva v rámci České sportovní s.r.o. členy.

Neděle měla přinést závěrečné boje, ve kterém neměli naši v bojích o medaile chybět. Bohužel však není každý den posvícení. Střelci na BT neměli svůj den a Januš zůstal jeden bod za finálem (569b.). Caknakis měl celkově 567b. Jan Sychra dokončil skeet dvěma položkami 24 a skončil přibližně na stejném umístění, kde z prvního dne „nocoval“. Puškaři měli na dosažení výkonů v LM 3x40 téměř ideální podmínky – bezvětří a pod mrakem. Snad jen ta vyšší vlhkost mohla být trochu na obtíž. Jeřábek začal výborně. 399 ležákových bodů mu dalo téměř nejlepší možný základ. Také první položka stoje byla výtečná (98). Pak sice trochu povolil, ale 399 a 381 jej zařadilo mezi střelce, kteří mohli myslet na finále. Nejvíce byl mezisoučet 2x 783 a Tomáš měl 780 a byl v tuto chvíli průběžně asi 5-6. Opět rozhoduje klečák. Tomáš je považován za střelce, který je právě v kleče silný, jenže letos má právě v kelče trochu problémy a to se projevilo. Nestřílel dobře a i když vstával dělal všechno možné tak z finále právě díky klečáku vypadl. 383b. mu dalo celkově 1163b. a protože kazili i ostatní, tak mu nakonec o jediný bod uteklo finále. Vašek Bečvář střílel slabě. Jen díky poloze v kleče neudělal méně než ve včerejší Grand Prix. Zejména ležák 390b. mne velmi zklamal. Vašek střelil i osmičku, po které jsem ho musel zvednout z polohy, protože to hrozilo úplným zmatkováním. Ve stoje, v jeho nejméně vyrovnané poloze, se také velice trápil – 361b. Výsledek vytáhl z konce startovního pole solidním klečákem 390b. alespoň na 31.místo z počtu 41 střelců. Začátek letošní sezóny je u Vaška velmi zarážející a bude to chtít důkladný rozbor zejména s osobním trenérem.

Jinak vystoupení puškařů na této náročné sérii bylo podle mého názoru velmi solidní. Zejména Katka se zasloužila o to, že si nás opět mnozí všimli. Celkový záměr s tím, že jsme neabsolvovali v Bangkoku celý program se ukázal také jako přínosný. Kromě samotné účasti na soutěžích naši puškaři udělali také mnoho tréninkové práce, což, jak doufám, se projeví pozitivně v dalším průběhu sezóny. Jediný, kdo úplně vypadl z dobrých výsledků byl Vašek. Ne nadarmo se říká, že jaro ukáže, co jsi dělal v zimě…

Další ze seriálu Světových pohárů čeká naše střelce na konci dubna v Aténách. Tam odjede většina našich puškařů, kteří nás reprezentovali zde. Pouze Katka si bude v tu dobu dávat do pořádku školní povinnosti na Univerzitě v Brně aby měla klid na přípravu a soutěže v dalším průběhu sezóny.

Naše výprava odlétá v pondělí v deset hodin večer a do Prahy bude přilétat po skupinách během úterý.

Petr Kůrka – reprezentační trenér puškových disciplín

Spolupracujeme