Naši nejlepší

ČESKÝ STŘELECKÝ SVAZ, z.s.

Předovkáři v Prachaticích mezinárodně

Zdroj: Petr Voldán
Datum: 07.08.2004
e-mail: voldap1@volny.cz

Sportovně střelecký klub Prachatice uspořádal na střelnici Sdružení sportovních aktivit Šumava – ZO Střelnice Prachatice ve dnech 17. a 18.7.2004 mezinárodní soutěž z předovek pod názvem PRACHATICE 2004. Soutěž finančně podpořil v rámci programů pro sport i Jihočeský kraj.

Tato soutěž byla příspěvkem místního střeleckého klubu v rámci přípravy reprezentace České republiky na letošní 21.mistrovství světa MLAIC v předovkách, které se koná v polovině srpna v USA ve městě Batesville – stát Indiana. V české výpravě je šestice závodníků, z čehož polovinu tvoří střelci prachatického klubu a to trojnásobný stříbrný medailista z minulého mistrovství světa v Itálii v roce 2002 a stříbrný medailista z mistrovství Evropy ve Finsku 2003 Josef Těsnohlídek, dále pak další účastník uvedených mistrovství a pátý na ME Ivan Kalina. Tuto dvojici doplňuje další naděje prachatické střelby Radoslav Myslík. Záštitu nad účastí prachatických střelců na tomto mistrovství převzal RNDr. Jan Zahradník - hejtman Jihočeského kraje.

Organizační tým klubu, v čele s jeho předsedou Františkem Voldánem, nestorem prachatické střelby, se rozhodl uspořádat tuto soutěž těsně před odjezdem na mistrovství a pozval na svoji střelnici špičkové střelce z předovek. Vedle české výpravy a vybraných českých střelců, se soutěže zúčastnila skupina rakouských střelců z SC Offenhausen v čele s rakouským reprezentantem Helmutem Zöblem, který se rovněž mistrovství světa zúčastní.

Zároveň se podařilo zajistit účast předních slovenských střelců z ŠSK Gajary, kteří nabídku využili a navázali zde kontakty, které využijí pro případnou účast na mistrovství Evropy v příštím roce. Střelci z Německa se bohužel nemohli zúčastnit, neboť v tomto termínu proběhlo mistrovství Německa. Z technických důvodů museli na poslední chvíli svoji odříci svoji účast maďarští střelci.

Účast závodníků byla omezena kapacitou a programem soutěže, takže soutěže se mohli zúčastnit pouze závodníci, kteří byli nominováni ve spolupráci se zástupcem České republiky v MLAIC p. Františkem Kadavým

Na programu byly následující discipliny :

Perkusní revolver – originál COLT

Perkusní revolver - replika MARIETTE

Perkusní pistole civilní – KUCHENREUTER

Křesadlová pistole – COMINAZZO

V sobotu proběhla soutěž tříčlenných a následně v neděli soutěž jednotlivců. Díky počasí bylo dosaženo vysokých výsledků v některých disciplinách, což dává naději na zisk velmi dobrého umístění na mistrovství světa. Nejhodnotnějším výsledkem byl nástřel domácího reprezentanta Josefa Těsnohlídka v disciplině COLT, což je originál perkusního revolveru, ve výši 98 bodů ze sta možných. Tento výsledek je o jeden bod lepší než současný světový rekord v této disciplině.

Závěrem je třeba poděkovat členům prachatického klubu, kteří se podíleli na perfektní organizaci této soutěže. Všem reprezentantům zároveň popřát, aby jim jejich forma vydržela, či se ještě zlepšila, aby jejich celoroční snažení bylo odměněno v nejdůležitějším závodě letošní sezony a aby se jim splnily jejich přání v podobě medailí.

Petr Voldán

předseda Jihočeského krajského sdružení

Českého střeleckého svazu

Spolupracujeme