Naši nejlepší

ČESKÝ STŘELECKÝ SVAZ, z.s.

Jarní trojutkání v Brně

Zdroj: Jiří Doležal
Datum: 02.05.2006
e-mail: jidolcss@volny.cz

Jarní trojutkání v Brně

Halová zimní příprava puškové reprezentace realizovaná formou kontrolních závodů v Brně, byla završena poslední dubnový víkend mezinárodním trojutkáním. Brněnská střelnice ČSS ve dnech 28. – 30. dubna hostila reprezentaci Maďarska, Rakouska a České republiky. Organizace závodu se tradičně ujal nejsilnější SSK Brno „50“. K závodům nastoupilo téměř 70 střelců. Česká representace využila domácího prostředí a přizvala ke kontrolní prověrce i další vybrané závodníky RSCM kategorie „M“. Zatímco, obě předcházející kola kontrolních závodů reprezentace proběhla v zateplené hale, tento závod se již střílel na kryté střelnici.

Program závodů byl náročný. Ve třech dnech se střílely tři disciplíny dvakrát. Pátečnímu polednímu závodu ve vzduchovce předcházel trénink na 50 m střelnici, kterého využila většina střelců. V poledne se k prvnímu závodu VzPu40 seřadilo 31 žen. V další směně pak 36 mužů. Po vzduchovce po 16 hodině nastoupilo všech 65 závodníků k závodu LM a SM60. První soutěžní den skončil finálovým závodem LM60 mužů.

Druhý den začal závodem LM3x40 a SM3x20. Po ukončení SM3x20 se nejlepších 8 finalistek utkalo v nově zbudované finálové hale přizpůsobené i pro 50 m. disciplíny na zařízení střelnice BT. Předvedená novinka zajíždějících terčů se osvědčila i při druhém finále mužů. Ti nastoupili k finálové střelbě po závodě 3x40. Zatímco obě kategorie žen a mužů absolvovala odpolední vzduchovku, hala byla přestavěna pro potřebu finále ve VzPu40 a VzPu60. Organizátorům přestavba trvala necelou půlhodinu. Po odstřílení základního závodu ve vzduchovkách se hala BT stala svědkem dalších dvou finálových střeleb. Všechna finále byla zveřejňována na promítací plochu zapůjčeným dataprojektorem.

Poslední soutěžní den se střílel na „padesátce“ standard 3x40 s dostřelem 40+40 a 3x20 s dostřelem 20+20. I tento poslední závod z hlediska organizace proběhl dobře. Hodinu po závodě jsme byli připraveni s vytisknutými diplomy k závěrečnému vyhlášení. To proběhlo ve finálové hale uzpůsobené pro slavnostní ceremoniál.

Vyhlášením výsledků ze všech 12 startů v jednotlivých kategoriích závody skončily. Dostalo se nám pozvání pro příští rok. Trojutkání 2007 proběhne v Rakousku.

Závody otevřely novou kulovou sezónu Brněnské střelnice. Prověřily připravenost technického zařízení a souhru rozhodčích. Vždyť letos nás čeká organizování mnoha akcí. Jako organizátoři máme radost především z vydařených finálových střeleb na nově zbudované hale. Vyměněná okna na střelišti, pojízdné rámy s terči, úprava dopadiště střel se osvědčily. Přinesly nové možnosti, které využijeme při všech dalších vrcholných svazových akcí.

Děkujeme sponzorům Olmann s.r.o. a SSK50. Za zapůjčení počítačové a promítací techniky. Chci poděkovat hlavním aktérům úspěchu. Nejvíce pánům Vitáskovi, Sotonovi, Skopovému a Grossovi. Bez nich by akce neproběhla tak úspěšně jak proběhla.

Záměrně se nevyjadřuji k dosaženým výkonům. Ty byly určitě výrazně ovlivněny nepříznivým počasím. Vždyť v sobotu a neděli bylo na střelišti 50 m pouhých 6 stupňů. Výsledky závodníků byly zveřejněny na internetu. Závody posloužily jako poslední dobrá příprava před důležitými nominačními závody VCO. Přejme naší reprezentaci, aby ji zúročila.

Ředitel soutěže

D o l e ž a l Jiří

V Brně dne 1.5.2006

Spolupracujeme