Naši nejlepší

ČESKÝ STŘELECKÝ SVAZ, z.s.

Odměny za výsledky v roce 2007

Zdroj: Vladislav Šaňák
Datum: 21.01.2008
e-mail: sanak@shooting.cz

Odměny za výsledky 2007Presidium Českého střeleckého svazu rozhodlo, aby úspěšným reprezentantům a jejich trenérům byly předány odměny za vynikající výsledky, kterých dosáhli v průběhu roku 2007 na vrcholných evropských a světových soutěžích. Odměny byly předány dne 10.ledna 2008 na slavnostním setkání v Plzni u příležitosti vyhlášení ankety „Střelec roku 2007“.

Výtečných výsledků bylo dosaženo na těchto soutěžích:

1. na Mistrovství Evropy ve střelbě ze vzduchových zbraní, které se konalo v měsíci březnu v Deouville ve Francii

2. na Mistrovství Evropy ve střelbě, jež se uskutečnilo v červenci v Granadě

3. na Mistrovství světa ve střelbě brokových disciplín, jež se konalo v září na Kypru

Běžící terč:

- Miroslav Januš, člen oddílu plzeňské Dukly, získal v letošním roce na zimním a letním ME celkem 5x umístění na stupních vítězů v soutěžích ve střelbě na běžící terč, z toho třikrát na stupni nejvyšším! Mirkovi se v letošní sezóně sice podařilo získat jen jednu bronzovou medaili v soutěži jednotlivců, ale ve všech případech svými kvalitními výkony pomohl družstvu mužů k udržení pozice mezi nejlepšími týmy Evropy. Mirek se i nadále udržuje ve výtečné fyzické a psychické kondici a určitě bude platným členem silného týmu s předpokladem vyhrát jakoukoliv budoucí vrcholnou soutěž.

- Bedřich Jonáš, člen oddílu plzeňské Dukly, vybojoval v soutěžích ME celkem 6 medailí, což je nejvíce ze všech českých sportovních střelců ve vrcholných závodech v letošním roce. Ke čtyřem umístěním týmu na stupních vítězů přidal stříbrnou a bronzovou medaili na ME v Granadě v individuelních soutěžích, kde převzal roli lídra týmu po Mirkovi Janušovi. Bedřich může mít radost z toho, že se nyní velmi výrazně prosadil v soutěžích jednotlivců a patří do evropské špičky disciplíny BT. Svými výkony výrazně pomohl také družstvu k medailovým umístěním.

- Tomáš Caknakis, rovněž člen oddílu plzeňské Dukly, přešel v roce 2007 na vrcholných soutěžích z juniorské do seniorské kategorie a vytvořil spolu s Janušem a Jonášem silný tým v disciplíně BT. Důkazem toho je zisk 4 medailových umístění družstva na mistrovstvích Evropy, z toho třikrát na prvním místě. Hlavním cílem Tomáše Caknakise je – stejně jako jeho kolegů v družstvu BT - připravit se kvalitně na premiéru samostatného MS v BT, které se uskuteční v letošním roce 2008 v České republice a také na další vrcholné závody včetně MS 2010 v Mnichově.

- František Losos, člen Střeleckého klubu Střední lesnické školy v Písku dosáhl v uplynulém roce výtečného úspěchu, když získal titul mistra Evropy v Granadě v disciplíně 30+30 na 50m. Svými výkony přispěl k zisku dalších dvou stříbrných medailí družstva právě na letním ME ve Španělsku.

- Josef Nikl, člen Střeleckého klubu ve Vlašimi svým výkonem pomohl k zisku dvou stříbrných medailí družstva na ME v Granadě a v individuelní soutěži vybojoval bronzovou medaili. Vzhledem ke svému mimořádnému talentu by mohl být v této disciplíně nástupcem Tomáše Caknakise.

- Jan Dovrtěl, člen Střeleckého klubu v Krnově pomohl svými výkony družstvu k zisku dvou stříbrných medailí na ME v Granadě. Jako nejméně zkušený závodník dosáhl pěkného úspěchu, který jej bude motivovat k dalšímu tréninku.

- Puškové disciplíny:

- Kateřina Emmons, členka plzeňského oddělení ministerstva vnitra, je již delší dobu největší oporou a lídrem ženského puškového týmu. V uplynulém roce statovala jen na ME ve střelbě ze vzduchových zbraní ve Francii, kde díky fantastickému výkonu vybojovala zlatou medaili v této vyrovnané olympijské disciplíně. Výrazně pomohla družstvu, kde spolu s Kalnou a Sýkorovou vybojovala stříbrnou medaili. Kateřina se nezúčastnila letního ME, protože dokončovala školu, ale také z osobních důvodů. V červenci se provdala za nejlepšího současného světového střelce v puškových disciplínách Matta Emmonse. Přejeme ji štěstí v osobním životě, ale také to, aby byla v soutěžích co nejčastěji stejně úspěšná, jako je on.

- Pavla Kalná, členka plzeňského oddělení ministerstva vnitra, je v současnosti rovněž oporou ženského družstva puškařek. Na ME Evropy v Deauville jí postup do finále v OH disciplíně vzduchová puška „utekl“ o vlásek, ale výtečným výkonem pomohla družstvu ke stříbrné medaili ve velmi silné konkurenci družstev Německa, Polska, Ruska, Francie a dalších. Pavla si vedla dobře i na letním ME, kde výborným výkonem ve standardu pomohla týmu ke čtvrtému místu, což mělo pro naše děvčata stejnou cenu, jako zisk medaile.

- Adéla Sýkorová, členka plzeňského oddělení ministerstva vnitra, studentka vysoké školy pedagogické v Plzni již několik let bývá nominována do soutěží žen, ačkoli ještě i v uplynulém roce byla věkem juniorka. Svědčí to o jejím mimořádném talentu, který státní trenér využívá pro posílení seniorského týmu žen. Adéla na ME v Douville přispěla svým výkonem k zisku stříbrné medaile družstva a na letním ME byla lídrem úspěšného týmu ve standardu 3x20 ran. Má šanci startovat i na OH v Pekingu, pokud se jí bude dařit v rozstřelu o místo ve výpravě.

- Tomáš Jeřábek je členem plzeňského oddělení ministerstva vnitra. Na ME v Granadě se mu podařila skvělá série vynikajících výkonů, celkem vybojoval čtyři zlaté medaile a stal se nejúspěšnějším střelcem ME! Co je ale snad ještě důležitější, vybojoval v LM 3x40 QP pro Peking! Začalo to jeho podílem na zisku zlata družstva v OH disciplíně LM 60 ran vleže, pak zvládl důležité momenty v konci závodu ve standardu v souboji o QP, následně pomohl družstvu ke zlatu ve standardní pušce na 300 metrů a vrcholem byl jeho famózní výkon v terčovnici 3x40 ran na 300m a titul mistra Evropy jednotlivců i družstev! Co dodat? Jedna z nejlepších Tomášových sezón. Ať se mu daří i v té příští!

- Petr Šmol je členem plzeňského armádního sportovního družstva. Na ME v Granadě se stal lídrem týmu v olympijské disciplíně LM 60 vleže, právě on měl největší zásluhu na zisku zlaté medaile a titulu mistra Evropy družstvem mužů. Výtečným výkonem se probojoval do finále, kde si vystřílel kvalifikační místo (QP) pro účast na olympiádě v Pekingu.

- Miroslav Varga, vítěz OH 88 v Soulu, je dnes soukromým podnikatelem. V letošní sezóně usiloval o zisk QP pro Peking. Podával na důležitých soutěžích kvalitní výkony, a proto byl nominován i na ME do Granady. Na QP sice nedosáhl, ale pomohl družstvu v závodě vleže ke zlaté medaili, za což mu patří uznání.

- Luboš Opelka je členem plzeňského oddělení ministerstva vnitra. Je to zkušený závodník, který je v posledních letech pravidelně oporou družstva ve střelbě na 300 m. Stejně tomu bylo i letos v Granadě, kde získal spolu Machem a Jeřábkem v soutěži družstev dvě zlaté a bronzovou medaili. V soutěžích jednotlivců se prosadil ve standardu 3x20 ran, kde skončil třetí.

- Milan Mach je členem plzeňského armádního sportovního družstva. Stejně jako Opelka bývá v posledních letech nominován do soutěží na 300m, kde již v minulosti vybojoval pro Českou republiku řadu cenných úspěchů. Na ME v Granadě se podílel na zisku dvou zlatých a bronzové medaile v soutěži družstev.

- Adam Hrabovský je členem střeleckého klubu v Poličné a studuje střední školu. Na ME ve Francii a ve Španělsku získal dvě bronzové medaile v kategorii juniorů, z toho jednu v soutěži družstev a jednu v Granadě ve finále soutěže LM 60 ran vleže. Adam je v současnosti nejlepším juniorem mezi puškaři a mohl by v budoucnu být platným členem reprezentačního družstva mužů.

- Jiří Binder byl v uplynulém roce členem střeleckého klubu v Přezleticích a v současnosti je studentem vysoké školy v Praze. Svým výkonem na při soutěžích na halovém ME přispěl výrazně k zisku bronzové medaile družstev. Hlavním motivem pro něj je účast na MEJ v kulových disciplínách, které se koná v měsíci červenci v Plzni.

- Jiří Hromada byl v uplynulé sezóně členem střeleckého klubu Ostroj Opava, v současnosti studuje v Plzni. Také on svým výkonem v soutěžích halového ME pomohl k zisku bronzové medaile týmu. I on má před sebou cíl: vybojovat si účast na MEJ v příštím roce.

- Václav Haman je členem plzeňského oddělení ministerstva vnitra. V uplynulé sezóně startoval první rok v seniorské kategorii, kde získával potřebné zkušenosti. Jeho mimořádný talent a velké tréninkové úsilí se zúročilo při soutěži SP v Sydney, kde v disciplíně vzduchová puška vybojoval QP pro OH v Pekingu.

Pistolové disciplíny:

- Martin Podhráský je členem plzeňského oddělení ministerstva vnitra, student medicíny v Plzni. Startoval v soutěžích SP a v Sydney díky výtečnému výkonu vybojoval v rychlopalné pistoli QP pro Peking. Dokázal se dobře připravit i na ME v Granadě, kde se probojoval do finále a skončil na skvělém pátém místě. Svým výkonem přispěl k zisku bronzové medaile v rychlopalné pistoli v soutěži družstev, kterou naši střelci získali po třiceti dvou letech!

- Martin Strnad je členem plzeňského oddělení ministerstva vnitra. Startoval rovněž v soutěžích SP a v závodě v USA dosáhl v rychlopalné pistoli vynikajícího výkonu, avšak tam se mu ještě nepodařilo vybojovat účast na OH v Pekingu. Tento svůj cíl splnil na ME v Granadě, kde se mimo zisku druhého QP pro disciplínu rychlopalná pistole podílel svým výkonem na úspěchu v podobě už zmiňované bronzové medaile družstva.

- Josef Fiala je členem armádního sportovního družstva plzeňské Dukly. Na ME v Granadě se svým výkonem v rychlopalné pistoli podílel na zisku bronzové medaile družstva. Skvělého úspěchu dosáhl v soutěži ve velkorážné pistoli, kde získal v soutěži jednotlivců stříbrnou medaili!

- Petra Hyková, je členem plzeňského oddělení ministerstva vnitra. V současné době studuje lékařskou fakultu v Plzni. Petra je zkušenou závodnicí, která absolvovala vrcholné závody již v kategorii juniorek. Na ME v Granadě dosáhla skvělého úspěchu, když v disciplíně sportovní pistole vybojovala QP pro OH v Pekingu!

- Michaela Musilová, členka armádního oddílu plzeňské Dukly, dosáhla svého životního úspěchu na MEJ v Deouville ve střelbě ze vzduchové pistole. V kategorii juniorek podala vynikající výkon a suverénně zvítězila. Svým výkonem zásadně ovlivnila výsledek družstva, které zejména její zásluhou získalo zlatou medaili. Michaela je velmi talentovaná střelkyně, která se brzy uplatní v soutěžích žen.

- Jana Hejnyšová, členka střeleckého klubu Horní Benešov se zúčastnila ME v Deauville, kde se svým výkonem podílela na zisku zlaté medaile družstva juniorek.

- Lenka Inderková, členka střeleckého klubu Šumperk - Temenice, která se rovněž na ME v Deauville svým výkonem podílela na zisku prvního místa a titulu Mistryň Evropy juniorek.

- Martin Pecháček, člen střeleckého klubu Astra Bruntál je odměněn za podíl na výtečném úspěchu juniorského družstva na ME v Granadě, kde mladí střelci vybojovali v disciplíně libovolná pistole stříbrnou medaili. Jeho výkon mu zajistil i postup do finále soutěže. Martin se postupně stává oporou juniorského družstva, díky absolvovaným soutěžím získává zkušenosti a některé jeho výsledky naznačují, že by se mohl v budoucnu stát nástupcem Martina Tenka.

- Josef Malúšek, člen střeleckého klubu v Poličné je odměněn za páté místo na ME v Granadě v disciplíně libovolná pistole a za podíl na zisku zmiňované stříbrné medaili družstva.

- Jindřich Dubový, člen střeleckého klubu Astra Bruntál byl ve svých čtrnácti letech zdaleka nejmladším účastníkem jak ME ve Francii, tak ve Španělsku. V Granadě přispěl svým výkonem k získání stříbrné medaile družstva. Je to neobyčejně talentovaný závodník, který může mít před sebou velkou perspektivu.

Brokové disciplíny

- Jan Sychra, člen armádního sportovního družstva v brokových disciplínách Dukla Hradec Králové, získává odměnu za páté místo na ME v Granadě a za podíl na zisku stříbrné medaile na MS na Kypru. Honza podával výtečné výsledky na všech soutěžích, kterých se letos zúčastnil, ale nejdůležitější událostí posledního období je skutečnost, že se mu v Granadě podařilo získat QP pro Peking!

- Leoš Hlaváček je členem armádního sportovního družstva v brokových disciplínách Dukla Hradec Králové. Leoš je zkušený střelec, držitel mnoha medailí z vrcholných soutěží. Na MS na Kypru podal vynikající výkon, který jej vynesl do finále soutěže na páté místo. Svým výkonem v soutěži ve skeetu pomohl družstvu spolu se Sychrou a Dolečkem k zisku stříbrné medaile. Škoda, že mu o jediný terč uniklo místo na OH 2008. A co takhle OH v Londýně?

- Břetislav Doleček je členem brněnského oddělení ministerstva vnitra. Na základě výtečných výsledků v průběhu sezóny dostal příležitost startovat na MS na Kypru. Svým solidním výkonem přispěl k zisku stříbrné medaile.

TRENÉŘI ODMĚNĚNÝCH STŘELCŮ

- Ján Kermiet, státní trenér disciplíny Běžící terč za přípravu a vedení v soutěžích závodníků Miroslava Januše, Tomáše Caknakise, Bedřicha Jonáše, Františka Lososa a Josefa Nikla

- Eduard Mayer, trenér střeleckého klubu v Písku, za podíl na přípravě závodníka Františka Lososa na ME

- Alena Niklová, trenérka střeleckého klubu z Vlašimi, za podíl na přípravě závodníka Josefa Nikla na ME

- Zdena Tobiášková - trenérka střeleckého klubu z Krnova, za podíl na přípravě závodníka Jana Dovrtěla na ME

- Petr Kůrka, státní trenér puškových disciplín, za přípravu a vedení závodníků Kateřiny Emmons, Petra Šmola, Miroslava Vargy, Pavly Kalné, Adély Sýkorové, Václava Hamana a Tomáše Jeřábka a Václava Hamana v soutěžích Světového poháru a ME

- Jaromír Bureš – asistent státního trenéra puškových disciplín pro juniorské kategorie, za přípravu a vedení závodníků Petra Šmola, Milana Macha, Jiřího Hrabovského, Jiřího Bindera a Jiřího Hromady na ME

- Milan Bakeš, asistent státního trenéra puškových disciplín pro střelbu na 300 m, za podíl na přípravě a vedení Luboše Opelky, Milana Macha a Tomáše Jeřábka na ME

- Petr Kovařík, osobní trenér, za podíl na přípravě Václava Hamana na SP

- Václav Haman, osobní trenér, za podíl na přípravě Václava Hamana na SP

- Jiří Binder, osobní trenér, za podíl na přípravě Jiřího Bindera na ME

- Bronislav Hrabovský - osobní trenér, za podíl na přípravě Adama Hrabovského na ME

- Oldřich Gavenda - osobní trenér, za podíl na přípravě Jiřího Hromady na ME

- Břetislav Putna, státní trenér pistolových disciplín, za podíl na přípravě a vedení Martina Podhráského, Martina Strnada, Josefa Fialy, Michaely Musilové, Jany Hejnyšové a Lenky Inderkové při SP a ME

- Jiří Lerch, asistent státního trenéra pistolových disciplín pro disciplínu libovolná pistole, za přípravu a vedení závodníků Martina Pecháčka, Davida Malúška a Jindřicha Dubového na ME

- Václav Šašek, asistent státního trenéra pistolových disciplín pro rychlopalnou pistoli, za přípravu a vedení závodníků Martina Strnada a Martina na ME

- Vladislav Salát – osobní trenér, za podíl na přípravě Lenky Inderkové

- Hyková Bedřiška, osobní trenérka, za podíl na přípravě Petry Hykové

- Pavel Šafránek - osobní trenér, za podíl na přípravě Josefa Fialy

- Musil Jan – osobní trenér, za podíl na přípravě Michaely Musilové

- Vladimír Novotný, osobní trenér, za podíl na přípravě Martina Pecháčka a Jindřicha Dubového

- Königová Marcela – osobní trenér, za podíl na přípravě Jany Hejnyšové

- Jan Hůla, státní trenér disciplíny Skeet, za podíl na přípravě a vedení závodníků Jana Sychry, Luboše Hlaváčka a Břetislava Dolečka na ME a MS

- Václav Patrman osobní trenér, za podíl na přípravě závodníků Jana Sychry a Leoše Hlaváčka

- Luboš Luštický, osobní trenér, za podíl na přípravě závodníků Jana Sychry a Leoše Hlaváčka

- Bronislav Bechyňský, osobní trenér, za podíl na přípravě závodníka Břetislava Dolečka

Zpracoval: Vladislav Šaňák, 11. 12. 2007

Spolupracujeme