ČESKÝ STŘELECKÝ SVAZ, z.s.

Přímé zpravodajství z 23. Mistrovství světa MLAIC v Austrálii.

Zdroj: Kalina Ivan
Datum: 01.08.2008

Jsme v Austrálii.

Výprava českých předovkářů dorazila na australský kontinent.

Přímé zpravodajství z 23. Mistrovství světa MLAIC v Austrálii.

Výprava českých předovkářů dorazila na australský kontinent. Po více než dvaceti hodinách v letadle s šestihodinovou pauzou v jihokorejském Soulu jsme ve čtvrtek 31.srpna s východem slunce přistáli v Melbourne. Uletěli jsme celkem 17 000 kilometrů, a při této první části cesty jsme proseděli nebo prostáli více než čtyřicet hodin.

Střelce bude snad zajímat, že odbavení zbraní na Ruzyni proběhlo bez jakýchkoli komplikací, překvapení nás až čekalo v Soulu. Jihokorejská policie neměla důvěru ani k pečetním nálepkám české policie, ale ani ke svému personálu na letišti a rozhodla se provést kontrolu. Fyzická kontrola zbraní a dokladů, kterou s našimi zbraněmi absolvoval Gusta někde v suterénu letiště, dopadla dobře a letadlo díky tomu mělo jen asi 40 minut zpoždění. Věříme, že ostatní cestující, kteří na nás celou dobu čekali již v letadle, nezískali dlouhodobou averzi vůči českým střelcům.

Zato v Melbourne byla kontrola zbraní korektní a bezproblémová a členové policie na letišti nám přáli mnoho střeleckých úspěchů.

Čeká nás ještě cesta autem do Adelaide, vzdáleného téměř tisíc kilometrů, ale zejména se musíme vypořádat s osmihodinovým časovým rozdílem.

A koho by zajímalo počasí, tak vězte, že je tu zima. Budeme potřebovat velmi teplé oblečení.

Pátek, 1.srpna 2008 , za celou výpravu: Ivan Kalina

Spolupracujeme