ČESKÝ STŘELECKÝ SVAZ, z.s.

První den soutěží na 23. mistrovství světa ve střelbě z předovek

Zdroj: Kalina Ivan
Datum: 13.08.2008

První den soutěží - středa 13.srpna:První den začínal disciplinou Colt-revolver originál a po poledni se střílela Cominazzo-křesadlová pistole replika.

Gusta neměl ve středu žádnou disciplinu, tak plnil funkcionářské povinnosti.

První discipliny na takovémto velikém šampionátu jsou vždy ve znamení značné nervozity a stresu. Necítili jsme to jen my, bylo vidět, že své si prožívají i všichni ostatní. První směna, ve které stříleli Colt Josef, Radek i Karel, měla navíc zpočátku velmi ostré slunce z leva do očí, nebylo kam uhnout a končila v dešťové přeháňce.

Jak den přibýval, slunce zacházelo za střechu a počasí se také vylepšilo, takže ti co stříleli později, již výmluvu neměli.

Výsledky COLT:

Těsnohlídek Josef 89

Myslík Radek 91

Štěpánek Karel 89

Kalina Ivan 94

Výsledky Cominazzo R:

Myslík Radek 87

Štěpánek Karel 84

Kalina Ivan 86

Večer byl na střelnici ve stanu střelecký bufet-první společenské setkání všech účastníků soutěže. Ve velikém plynovém grilu se pekly kusy hovězího a vepřového, na stolech bylo spousta příloh. Bohužel pořadatelé asi podcenili organizaci. Pro příděl stravy, zaplacený již z domova, jsme si všichni šli jednou dírou ve stanu a tak vznikla fronta několika set hladových závodníků. Nebylo to ani důstojné, ani to nedělalo čest pořadatelům.

Na hotel jsme odjížděli s radostným vědomím, že máme bronzovou medaili v družstvech v disciplině ADAMS, na pořadí družstev na pořadí družstev v křesadlové pistoli se bude čekat do zítra odpoledne, až se odstřílí originály.

Spolupracujeme