ČESKÝ STŘELECKÝ SVAZ, z.s.

Druhý soutěžní den na 23. mistrovství světa ve střelbě z předovek

Zdroj: Kalina Ivan
Datum: 14.08.2008

2008-08-09 Naše australská dobrodružství (část sedmá)Druhý den soutěží-čtvrtek 14.srpna:

Ve čtvrtek pistoláři měli na pořadu Kuchenreuter a Cominazzo originál.

Kuchenreuter (PePic) střílel Karel jako první od deseti, Josef a Ivan v jednu a Radek ve dvě hodiny. Všichni jsme si mysleli, že problémy s nervozitou máme po včerejšku za sebou, ale pravdou byl opak. A špatně zvládané nervy a s tím spojené chyby pak byly znát, zejména se nedařily desítky.

Josef nastřílel 90 (a čtyřikrát devítku na desítkové čáře), Radek 93 (třikrát devítku smolnou), Karel 90 se čtyřmi desítkami a Ivan 94 (a pět devítek na desítkové čáře).

Ve tři hodiny odpoledne jsme zjistili velmi překvapivou novinu. Komise rozhodčích přepočítala terče v disciplině Colt a vše je jinak. Naše družstvo je druhé, stříbrná medaile, a Ivan má bronz. To bylo radosti.

Cominazzo originál střílel Josef od třech hodin odpoledne. S originální křesadlovou pistolí Bond z Londýna zvládl výsledek přes osmdesát, ale přesně nevíme, stejně tak pořadí družstev bude známo až v pátek.

Gusta měl čtvrtek nabitý. Nejdříve střílel disciplínu Maxmilián (křesadlo 100m v leže). Silný boční vítr nutil střelce přenášet až o 30 cm. První ránu dokonce neměl v terči, ale postupným přenášením začal "ohrožovat" střed terče s výsledkem 61 bodů. V druhé disciplíně Lamarmora (vojenská puška na 50m) začal v prvním terči osmou a dvěma sedmičkama, nicméně v druhém terči se popral s nervozitou a nastřílel 92 bodů (prozatím nepotvrzených). Další den ho čekají tři disciplíny.

Pátek je pro nás posledním dnem soutěže, v sobotu velmi brzy ráno musíme na letadlo do Melbourne. Bohužel jiný spoj nebyl. A tak budeme mít velice málo času, informace domů bude jen stručná.

Děkujeme všem, kteří na nás po dobu soutěžení mysleli, a těšíme se na setkání doma.

Stále ještě z Austrálie zdraví Josef, Karel, Radek, Gusta, Ivan a Lucka.

Spolupracujeme