ČESKÝ STŘELECKÝ SVAZ, z.s.

Konec 23. MS MLAIC, světový rekord a další medaile

Zdroj: Kalina Ivan
Datum: 15.08.2008

2008-08-15 Naše australská dobrodružství (konec MS ozdobil světový rekord)V pátek začínal Ivan disciplinou Mariette od deseti hodin. Jako ve středu svítilo ostré slunce do obličeje a na miřidla, vítr byl tradičně velmi svěží. K tomu opět nervozita a bylo z toho 92.

Gusta od deseti střílel Pensylvania (křes. puška 50m). Dával si záležet, nekoukal moc do dalekohledu a byla z toho bomba! Výsledek 96 bodů je Gustův zatím nejlepší a zároveň nový český rekord.

Také naděje na velmi dobré umístnění.

Po poledni konečně rozhodčí vyvěsili chybějící výsledky z minulého dne a opět překvapení. Gustových 92 v Lamarmora se změnilo na 93 a krásné osmé místo, Josefova originál křesačka (Cominazzo-O) dala 81 a vynikající 5. místo. V družstvu Wogdon (křesačky) jsme tím získali čtvrté místo. Také bylo konečně potvrzeno pořadí v družstvech Forsyth (PiC), skončili jsme pátí.

Od třinácti hodin Gusta střílel Minie (100m), počasí zrovna divočilo, výsledek 74 ale Gustu nezklamal. V té době byly vyvěšeny výsledky z Pensylvanie. A zrodilo se překvapení. Nástřel 96 byl nejvyšší, dosáhli jej vedle Gusty ještě dva závodníci a tak Gustovi a celému našemu týmu začalo dlouhé čekání na konečné pořadí. Podle náhledu v dalekohledu totiž byla veliká naděje, že Gusta bude nejlepší. Na výsledek jsme čekali až do nočních hodin. Gusta získal bronzovou medaili. Nástřel 96 bodů je však novým světovým rekordem, který drží všichni tři střelci. Fantazie! Již druhý světový rekord jde do ČR.

Od třinácti hodin zároveň stříleli Josef, Radek a Karel revolvery - Mariette. S výsledky 90, 91 a 77 ani jeden spokojen nebyl,ale vzhledem k těžkým, pro nás nestandardním podmínkám to jsou výsledky dobré. Naše družstvo v Peterlongo (revolvery replika) se umístnilo na čtvrtém místě.

Poslední disciplinou soutěže pro náš tým byla Vetterli, kterou střílel Gusta. Konečný výsledek doposud neznáme, Gusta si napočítal jistých 95 bodů.

Pátek končil vyhlašovacím ceremoniálem, jako včera to bylo v centru města, tedy cca 100 km od střelnice. Mělo se začínat v sedm hodin, začalo se vyhlašovat až v devět a končili jsme o půlnoci.

Poslední hymna při ceremoniálu zároveň ukončila naše australská dobrodružství.

Brzy ráno naložíme auto a čeká nás letadlo v Melbourne, a hlavně rodiny a všichni přátelé doma.

Těšíme se na vás a děkujeme za to, že jste byli s námi.

Josef, Radek, Karel, Gusta, Ivan a Lucka zdraví stále ještě z Austrálie.

Spolupracujeme