Naši nejlepší

ČESKÝ STŘELECKÝ SVAZ, z.s.

Světový pohár Trap a Skeet, Chile

Zdroj: PhDr. Petr Hrdlička
Datum: 21.03.2011
e-mail: hrdlap@volny.cz

Světový pohár Trap a Skeet, Chile

Cesta do čilského Concepcionu byla velice dlouhá, celých 36 hodin, ale na to jsme byli připraveni. Hotel nebyl špatný, hlavně jsme byli rádi, že není moc vysoký, což v oblasti častých zemětřesení, není k zahození. Později se ukázalo, že to nebyla špatná volba.Střelnice na mne působila útulným dojmem, v krásné přírodě. Střeliště bylo vybaveno vypouštěcím zařízením Laport a také terči od stejné značky, které měly výbornou tříštivost.

První neoficiální trénink nebyl nic moc, ale všichni jsme byli ještě unaveni z cesty a aklimatizace chtěla svůj čas. Na neoficiálním tréninku byly lety terčů ještě velice nepravidelné, ale věřili jsme, že na závod se vše upraví.

Oficiální trénink už byl v pohodě, absolvovali jsme všechny tři položky, i když poslední byla pozdě odpoledne. Uvažovali jsme se státním trenérem Janem Hůlou, jestli ji nevynecháme. Nakonec nám to nedalo a prošli jsme i poslední položkou, jelikož to bylo střeliště, kde se terče rozbíjely.

Závod probíhal zcela běžně, začínalo se v 10.30, protože střelnice byla orientována na východ slunce vycházelo přímo proti nám.

První den závodu jsem zasáhl všech 75 terčů.

V noci nás probudilo malé zemětřesení nebo spíše záchvěv, pár desítek vteřin.

Druhý den se dařilo opět podobně, bez chyby. Začínali jsme věřit, že všechno dobře dopadne.

Do finále zbývalo už jediné, zapomenout na celý závod a udržet poslední položku.

Chtěl jsem hlavně olympijské místo, na rekord jsem nemyslel. Přáli jsme si s Honzou Hůlou dostat se do Londýna a zúčastnit se olympijských her.

Radost obrovská a korunována ještě narozením syna našeho střelce na trapu Davida Kosteleckého.

Další výsledky - skeet

1. Jan Sychra 125 + 25 (quota place OH Londýn)

29. Aleš Hutař 119

37. Luboš Rychlík 119

V ženách

27. Libuše Jahodová 58

Trap

7. David Kostelecký 120

10. Jirka Lipták 120 (oběma scházel jeden terč od finále)

26. Jirka Gach 117

Podotýkám, že broková střelecká sezóna se rozjela na jedničku po loňském úspěchu Jirky Liptáka a zisku quota placu v disciplíně trap. Další výborný výkon Honzy Sychry zajistil tentokrát účastnické místo na OH v Londýně v disciplíně skeet.

Honzovi moc gratulujeme a všem přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.

Zdroj Jan Sychra

Spolupracujeme