Naši nejlepší

ČESKÝ STŘELECKÝ SVAZ, z.s.

Postřehy Jiřího Gacha ze SP v Číně

Zdroj: Jiří Gach
Datum: 11.05.2011
e-mail: shooting@shooting.cz

Postřehy Jiřího Gacha ze SP v Číně

Na závodech v Číně jsem byl po třetí, vždy na jiné střelnici. Překvapilo mě, zde nezvykle pěkné počasí na předchozích závodech SP pršelo 7 dní z 10.

Taky mě střelnice neuvěřitelně sedla a hned první tréninkovou položku jsem střelil čistou 25 s jedním tuplem.Mám rád, když terče vylétají klasicky ze země a pozadí je jednotné, bylo to hodně podobné naší střelnici v Brně.

První den závodu mě mrzela druhá položka 23, ve které jsem potřeboval jen 2 tuply, a nezabral ani jeden! Ale ten druhý den se k formě přidalo i to střelecké štěstíčko a nepovolila ani hlava, která je u střelby nejdůležitější!

Kus práce pro mě také udělal Jirka Lipták, když v rozstřelu o finále vyřadil dvojnásobného olympijského vítěze australana Diamonda a španela Serrána, kteří taktéž Londýn ještě nevystříleli. Určitě by bylo finále o to složitější.

Tak jsme šli 3, kteří quota plac neměli. Chorvat Cernogoraz 121 já 120 a slovák Kovacoci 119. K mému štěstí chybil slovák hned 2 i 3 terč čímž mě daroval náskok tří terčů, já se tak dostal do střelecké pohody a závod dotáhl do zdárného konce se ziskem OH místa.

Byl jsem nesmírně šťastný a zároveň jsem cítil zodpovědnost vůči kamarádům, kteří mě finančně podpořili, a díky jim jsem se mohl světového poháru zúčastnit, moc jim za to děkuji!

Jiří Gach

Gratulujeme a přejeme další sportovní úspěchy

Spolupracujeme