Czech
Shooting
News
-
aktuální dění

ČESKÝ STŘELECKÝ SVAZ, z.s.

Mladí se zatím neprosadili

Zdroj: Petr Kůrka
Datum: 25.07.2001
e-mail: kurka@shooting.cz

První soutěžní den na 28.ME v Záhřebu nepřinesl českým střelcům zatím žádný kov. Nejblíže k němu měla asi Lucka Valová, kterou připravily o medaili až poslední dvě soutěžní rány - dvě devítky.

Ale trochu popořadě. Ráno jsme se probudili do pěkného slunečného dne, který sliboval oproti včerejšku vyšší teploty. Poměrně bohaté snídaně,kterou nám nᚠhotel nabízí, mohla využít jen menší část našich závodníků, tedy ti, kteří soutěžili až později během dne. To byly nakonec pouze juniorky-puškařky. Všichni ostatní odjížděli ráno okolo sedmé. Libovolná pistole juniorů začala stejně jako pistole ISSF juniorek - v osm třicet. Bohužel se těmto dvěma skupinám příliš nedařilo. V soutěžích družstev se neprosadili a tak jedinou světlou výjimkou byl výkon a umístění Lenky Hykové, která postoupila do finále jako šestá a solidním finálovým výkonem šestou příčku udržela. Trenér Jiří Lerch neskrýval své zklamání hlavně nad výkony "libovolkářů - juniorů", kteří nepředvedli to na co měli a přitom jim ke kýženému kovu chybělo jen asi 9 bodů. Přesto ani kluci určitě nejsou se sebou spokojeni (Kocourek 527, Diner a Hrabalík 525). Celkově byl závod výsledkově slabší, než se všeobecně očekávalo. Počasí bylo ale celý den velice solidní, ani vítr tolik nezlobil.

Ten začal opravdu naprosto neskutečně foukat přesně v době, kdy puškové juniorky zahajovaly soutěž vleže. Tedy v 15:45. Naše děvčata měla stavy uprostřed pole, což je tady ale prakticky jedno. Fouká na celé střelnici stejně. Výborně začala Kateřina Beranová - čistou položkou 100b. Následovala jí Lucka Valová s 99 a nejhůř se vydařil začátek Kateřině Kůrkové, která začala soutěž dvěma ranama po větru doleva 9 a 8. Jenže jedna položka je jen jedna položka. Kateřina Beranová se pak trochu pomotala ve větru a po položce 94 si už nebyla tolik jistá. Nakonec jí 582 odsunulo na začátek druhé desítky z celkem 47 závodnic. Lucka pokračovala velice slibně a její výkon průběžně sliboval za daného počasí naději na úspěch, ale poslední dvě rány (2x9) ji odsunuly z medailových pozic. Skončila devátá, bod za bronzem. Kateřina Kůrková se po špatném začátku vzchopila a pěknou střelbou se dopracovala k výkonu 584 a k 15. místu. Také končila 9 a 9, když předtím čekala asi 8 minut na to, až se uklidní silný vítr, který na konci soutěže foukal. Tentokrát nebyla Kateřina za svou trpělivost odměněna. Děvčata byla nejdříve trochu zklamaná, že skončila na pátém místě (celkem 12 dr.), Ale až když si uvědomila, že patří do té silnější skupiny, a že to tedy může být příště opačně, trochu jim otrnulo. První tým (FIN) měl jen o 7 b. více, ale přitom na šestý tým Norska měli náskok 11b.

K večeru přijela další skupina. "Pressmani" Felt a pánové z ČT a družstvo puškových žen. Zítra máme trochu volnější den. Juniorky i ženy trénují až odpoledne, tak se mohu ráno v klidu podívat na soutěž 3x40 juniorů. Škoda jen, že je soutěž bez naší účasti. Snad se nám do příštího roku podaří zvýšit jejich výkonnost natolik, aby mohli odjet na MS 2002 a tam být konkurenceschopní.

Snad jen ještě jedna perlička. Vítězka SM 60 vleže - finská juniorka Hanna Etulla nesplnila výkonnostní limit, daný jejich střeleckou federací, a tak jela doplnit družstvo finských juniorek za vlastní "many". Rád bych věděl, zda jí po jejím dnešním vítězství svaz cestu uhradí.

Ze Záhřebu pro vás Petr Kůrka - Reprezentační trenér - pušky.

Spolupracujeme