Czech
Shooting
News
-
aktuální dění

ČESKÝ STŘELECKÝ SVAZ, z.s.

Souprava medailí je kompletní

Zdroj: Vladislav Šaňák
Datum: 28.07.2001
e-mail: sanak@shooting.cz

Naši střelci Václav Bečvář, TomᚠJeřábek a Luboš Opelka dosáhli senzačního úspěchu, když na Mistrovství Evropy vyhráli soutěž družstev v disciplíně libovolná malorážka 60 ran vleže Doplnili tak počet získaných medailí na tři a zásluhou zlaté medaile vytvořili úplnou kolekci zlatá – stříbrná – bronzová. O tomto úspěchu bude opět detailně informovat trenér Petr Kůrka a my se můžeme podívat na ostatní sobotní disciplíny.

Na pětadvacetimetrové střelnici probíhala první část soutěže v rychlopalbě mužů, po delší době s účastí trojice českých střelců. Po polovině závodu se naši střelci Strnad a Gregor drží s 290 body v první třetině soutěže, mladý Eret je s 287 body v druhé části startovního pole. Všechno se samozřejmě rozhodne až zítra, přesto absolutní pozornost upoutal výkon jednoho z rumunských závodníků, který vede absolutním nástřelem 300 bodů. Nejslavnější střelec v této disciplíně Němec Schumann je zatím s 295 body čtvrtý.

Na brokové střelnici Luže proběhl v jednom dni závod žen ve skeetu a v trapu. Soutěž se uskutečnila za horkého počasí, rtu teploměru vystoupala na více než třicet stupňů. Bylo prakticky bezvětří a jasno. Závod začal v devět hodin a během dne se střelkyně na jednom stanovišti vystřídaly třikrát, poslední vylosované sportovkyně nastupovaly na závod někdy po čtvrté hodině. Čekání mezi položkami bylo únavné. Naše střelkyně Iveta Loosová a Iva Pilařová si zpočátku vedly velice dobře, Loosová v trapu začala položkou 23, což ji zařadilo mezi nejlepší. Bohužel druhou položku pokazila se 17 holuby a ani poslední výtečná položka 23, když minula ještě posledního holuba, nic nezachránila. Ztráta byla příliš velká a Ivetě s 63 zásahy chyběly 2 terče k postupu do finále. Iva Pilařová ve skeetu si vedla dobře ve dvou položkách, výsledkem 24 a 22 byla stále se šancí na postup mezi nejlepších šest. Ve třetí položce však přišly chyby a výsledek 19 terčů znamenal konec všem nadějím. Výkon 65 k postupu nestačil, ještě na 70 holubů se postup mezi elitní šestku střílel rozstřel. Iva dosáhla přesně stejného výsledku jako vloni na ME, dokonce prý zopakovala i stejnou poslední položku. Obě děvčata se na ME připravovala velmi zodpovědně a určitě patří mezi technicky nejlepší střelkyně. Snad by potřebovaly ještě více zkušeností.

Spolupracujeme