Czech
Shooting
News
-
aktuální dění

ČESKÝ STŘELECKÝ SVAZ, z.s.

Juniorky vezou opět medaili.

Zdroj: Petr Kůrka
Datum: 27.07.2001
e-mail: kurka@shooting.cz

Dobře vyspané, bojovně naladěné a nenansnídané jsem vezl juniorky na soutěž 3x20. Odjezd byl stanoven na půl osmou, aby bylo dost času na klidnou přípravu. Vlastní soutěž začala v devět. Počasí přálo. Slunce, teplo, ale téměř žádný vítr. Výborně začala Kačka B., která si výkonem 199b. vleže vytvořila perfektní základ. Kačce K. a Lucce „ležák“ nevyšel podle představ, ale i tak 194b. není v juniorkách velká ztráta. Navíc naše juniorky se mohou opřít o stojáka. Ten taky předvedly naprosto vynikající všechny tři. 190 bodů jedna jako druhá, to je prostě výborné. Nejt잚í to měla Kačka K., která se dlouho nastřelovala a na konci už musela trochu přidat na tempu, aby se nedostala v kleče do časové tísně. Kačka B. se po těchto dvou polohách pohybovala průběžně hodně vysoko, a i obě další naše závodnice byly po dvou polohách na hranici finálového umístění. Jenže klečák je klečák. Kačka B. střelila druhou ránu sedmu vlevo a aby se to nepletlo, tak třetí ranou trefila do stejného místa ještě jednou. Poprvé udělala chybu a podruhé zazmatkovala. Nakonec z toho vyklouzla a vzchopila se, což také v dané situaci, kdy má střelec po třech ranách tolik ztrát, jako by rád udělal za celý klečák, nebylo jednoduché. Položky 92 a 95 jí odsunuly z předních pozic nakonec na sedmou finálovou pozici. Finále se Kačce B. tentokráte nevydařilo. Trefila pouze jednu desítku a tak nakonec skončila na osmém místě.

Lucka klečet umí, a tak si dělala ambice také trochu vyšší. Jenže po první položce 96 začalo trochu foukat a už to bylo. Bohužel, ten, kdo střílel přes dvě hodiny, to měl mnohem na konci těžké. Lehký, proměnlivý vítr nadělal paseku. Lucka odkládala a pracovala, ale přesto končila položkou 94 a nakonec měla o bod méně, než poslední účastnice finále a skončila 10.

Kačku K. potkal stejný osud. Krásně odpracovaná první položka vkleče 98 jí průběžně vysadila na umístění okolo třetího místa. I poslední položku dřela a pracovala s větrem solidně, ale asi 10minut před koncem soutěže začalo foukat stáleji a tak Kačka K. čekala, až se to uklidní. Čekala až do konce, pak už ale musela vystřelit, a i když cvakala do protivětru dala sedmu poslední ránu a položka 93 jí odsunula na plichtu na nefinálovou, devátou pozici. Byla z toho chvíli velice zklamaná. Kdo by nebyl. Je to zvláštní, ale já jsem v roce 1989 tady v Zagrebu na ME prožil úplně stejnou situaci se sedmou na konci do větru… Zklamání ale nakonec vystřídala radost ze zisku bronzové medaile v soutěži družstev ve vyrovnaném Českém rekordu. Úspěch je to vynikající. Průměr 575 je velice cenný, stejně jako velmi kvalitní stojáky.

Slovenky excelovaly a vytvořením nového světového rekordu ve družstvech i v jednotlivcích potvrdily, že jsou horkými favoritkami i pro MS 2002. Rusky podali také vyrovnané a vysoké výkony a zaslouženě si odvážejí stříbro. Čtvrtý tým měl již větší bodovou ztrátu, a tak je velice potěšitelné, že naše juniorky náleží do světové špičky nejen ve vzduchovce, ale už i v malorážce. Děvčatům tímto mnohokrát děkuji za dosažené výkony.

Odpoledne probíhala ještě soutěž žen 60 ran vleže. Pochopitelně foukalo. Naší trojici se nevedlo. Nejlepší byla Lucka Svatková s 581 b. Výkonnost celého startovního pole byla nižší. Vítězka 592 a šestá už pod devadesát. Doufejme, že si z toho naše „ženy“ přinesou něco pozitivního do nedělní soutěže 3x20.

Chlapi měli trénink na zítřejšího ležáka. Trénovali jen krátce a nebyly žádné problémy. Naopak. Vypadalo to dobře, ale uvidíme zítra. Konkurence je veliká, družstva postaví 22 (!) států. Venca a Tomᚠnastupují v první směně od devíti (asi nebude foukat) a Luboš se asi bude muset srovnávat s trochu t잚íma podmínkama od 11:00. Držte palce…

Z rozpáleného Záhřebu Petr Kůrka – Reprezentační trenér – pušky.

Spolupracujeme