Czech
Shooting
News
-
aktuální dění

ČESKÝ STŘELECKÝ SVAZ, z.s.

Puškaři vleže bez finále

Zdroj: Petr Kůrka
Datum: 29.07.2001
e-mail: kurka@shooting.cz

Dnes jsme vyrazili s čerstvými Mistry Evropy ráno v osm hodin na střelnici, kde v devět hodin začínala individuální soutěž LM 60. Oslavy včerejšího velkého úspěchu jsme odložili na pozdější dobu. Dali jsme si večer jeden přípitek s kvalitní whiskou a šli spát. Kluci byli ráno dobře naladěni, i když oproti předchozím dnům se dnes vítr projevoval již od rána. Bohužel se klukům dnes tolik nedařilo. Je to prostě ležák. Venca dal za celý dnešní závod 7 devítek a z toho 4x 9,9. Tomᚠstřílel velice opatrně a také z celkového počtu sedmi devítek měl 4x 9,9. Lubošovi se závod nevydařil. Hned na začátku se mu při vstupu do soutěže změnil směr větru a Luboš střelil 9,2 10,1 a 9,9 vpravo. Nebylo to tedy dneska jednoduché a přesto, že Tomᚠa Venca stříleli snad i trochu lépe, než včera (seskupení bylo lepší), jejich výkon 593 na finále nestačilo. Do finále se nakonec nevešel ještě jeden střelec s 596 b. Na některých fotkách můžete vidět, co dokáže natropit za tragédie zdejší větřík. Samotné finále bylo zajímavé. Ital DeNicolo udržel první místo poměrně s přehledem. Ani jednou neklesl během finále na nižší příčku. Nakonec se o bronz rozstřelovali Švéd Edman a Bělorus Martynov. Šastnější byl vítěz OH 2000 - Edman, který střelil o jednu desetinu vyšší ránu - 10,5.

Bezprostředně po finále mužů, tedy ve 12:00, nastupovaly ženy k závodu 3x20. Naše zástupkyně patřily určitě k těm nejmladším, vždy jsme k Zuzce Driemerové nasadily dvě juniorky - Lucku Svatkovou a Pavlu Habartovou. Jejich šance byly jen v teoretické podobě. Odjížděly na ME z důvodů získání zkušeností na velké soutěži. Pokud by bylo ME někde jinde, kde by byly náklady na cestu vyšší, těžko by nějaká žena startovala. Snad jen Zuzka měla výkonnostní podklad z posledního kola ČP (585 a 578b). Vlastní závod probíhal opět za lehkého, proměnlivého větru. Děvčatům se první poloha - 20 ran vleže příliš nepovedla, a tak snad mohla být trochu spokojená jen Lucka se 194b. Zuzka nastřílela 193 a Pavla 190. Ve stoje začala Lucka velmi nadějně, ale poslední ránou 8 v první a hned první ranou (7) do druhé položky si pokazila naději na solidního stojáka. Zuzka střílela nevýrazně a s výkonem 180 b. ztratila naděje na zopakování výkonů, které předvedla doma. Pavla se velice dlouho nastřelovala. Cítila se připravená a skoro po 40ti ranách v nástřelu. Dvě položky 94 byly solidní, ale na dohnání ztráty z ležáka to chtělo malinko víc. V čele startovního pole se po dvou polohách usadily dvě závodnice, které měly 199 a 195. Bylo jasné, že bude, jako vždy, rozhodovat klečák. Zejména, když vítr trochu zesílil. Pavle klečák vůbec nevyšel. Udělala dvě hrubé chyby (6) a skončila s celkovým výkonem 557. Ani Lucka a Zuzka nepředvedly v kleče nic výrazného. Celkově dosáhly 564 a 563b. Družstvo se nevešlo do první desítky. Lucka byla nakonec jako nejméně zkušená z naší trojice nejlepší. Od Pavly se určitě čekalo víc, stejně jako od Zuzky, která měla celý tým trochu potáhnout. Snad se ne nadarmo říká, že nejvíce se člověk naučí prohrami, a já věřím, že to bude platit i u našich děvčat. Záleží jen na nich, kolik si toho z tohoto závodu vezmou.

Občas máme trochu problémy s připojením, tak jsou možná zprávy na síti, méně pravidelně. Omlouváme se za to, ale vina není u nás.

Spolupracujeme