Czech
Shooting
News
-
aktuální dění

ČESKÝ STŘELECKÝ SVAZ, z.s.

599 bez medaile !!

Zdroj: Petr Kůrka
Datum: 04.08.2001
e-mail: kurka@shooting.cz

Dnešnímu dopolednímu závodu ve Velkorážní terčovnici 60 ran leže přálo počasí. Ráno bylo téměř bezvětří a teplota byla těsně pod 30 stupňů. Oproti včerejšímu odpoledni, kdy jsme byly na tréninku ve tři odpoledne za 37 stupňového vedra, to byla úleva.

Závod byl napínavý od začátku až do konce. Tato disciplína je poslední dobou známa tím, že pokud střelec udělá by třeba jen jednu chybu, nemusí být "na bedně". Výkony byly i tady v Záhřebu vysoké. Jako první skončil Švýcar Cottagnou, za 28 minut a za výkon 599b. přijímal gratulace. Devítku dal ve čtvrté položce-blízkou. Jenomže tou dobou jej mohlo předstihnout ještě mnoho střelců, kteří měli jednu, nebo žádnou chybu. Největší kandidát byl Němec Rogendorf, který měl pět stovek. Bohužel nevydržel a v poslední položce dal čtyři chyby, což jej odsunulo z medailí. Když se přiblížil konec závodu, bylo jasné, že Francouz Bessy bude nejhůře druhý, protože měl první položku 99 a pak samé stovky, tedy 599. V tu chvíli už byl Švýcar z bedny dole, nebo se přes něj přehnal ještě Švéd Brandt s 599 body a Dán se stejným jménem. Oba porazili Švýcara také na poslední položku. V tu chvíli byl ještě ve hře nᚠTomᚠJeřábek, který střelil devítku 9,9 v první položce a pak měl samé desítky. Bohužel přišla ještě jedna devítka 55.rána (9,8) a Bessy se začal poprávu radovat z vítězství. Další nᚠzástupce Radim Novák podal slušný výkon 594b. a skončil 17. Nedařilo se Milanu Machovi, který dělal výškové chyby, a přestože střílel jinak doprostřed, dosáhl nakonec jen 591 b ., což jej odsunulo až na 29. pozici. Družstvo skončilo sedmé, se ztrátou šesti bodů na bronz (SUI) a stříbro (FRA). Švédové bezkonkurenčně vyhráli s pouhými šesti devítkami ve družstvu.

Nyní se chystáme odjet na poslední puškový start - Standardní velkorážnou pušku 3x20, kde máme také želízka v ohni. Milan Mach a Milan Bakeš jsou již zkušení a výborní harcovníci v této disciplíně, kde je 1,5 kg odpor na spoušti. Sekundovat jim bude Luboš Opelka. Začíná být vedro. Dneska má být teplotní rekord okolo 40 stupňů. Chlapci to nebudou mít v 15 hodin vůbec lehké, ale podmínky jsou pro všechny stejné. Uvidíme.

Vzhledem k tomu, že večer po soutěži odjíždíme domů, pravděpodobně je to moje poslední zpráva ze Záhřebu. Doufám, že vám zpravodajství trochu přiblížilo atmosféru ME, stejně jako průběh některých soutěží.

Ze Zagrebu naposledy - Petr Kůrka - Reprezentační trenér - pušky.

P.S. Poslední čerstvá zpráva hovoří o Titulu Mistrů Evropy pro mladé kance v mixu a Jonᚠmá bronz!! GRATULUJEME.

Spolupracujeme