Olympijské naděje z celé Evropy soutěžili na střelnici v Plzni

Do zahájení OH v Paříži zbývá 10 dní. Celá řada účastníků her v Paříži se v minulosti zúčastnila tradičního mezinárodního závodu olympijských nadějí v Plzni. O uplynulém víkendu jsme mohli v Plzni vidět olympijské naděje, které již dnes touží po účasti na olympiádě v americkém Los Angeles v roce 2028. Dobrá zpráva je, že se naši reprezentanti v silné evropské konkurenci neztratili.

Ve vzduchové pistoli na 60 ran Anička Miřejovská postoupila do finále výkonem 564 bodů. V napínavém finále skončila těsně pod stupni vítězů na 4. místě. Na stupně vítězů se Anička Miřejovská probojovala v disciplíně pistole na 25m 30+30 ran. Z 5.místa v kvalifikaci postoupila do finále výkonem 575 bodů. Konečné 3. místo a bronzová medaile byla odměnou za výborný finálový výkon.

Ve vzduchové pušce na 60 ran jsme měli ve finále také zastoupení. Kvalifikovala se do něj Barbora Dubská, která obsadila v kvalifikaci 6. místo výkonem 626,0 bodu. Ve finále si poradila se všemi soupeřkami a zvítězila výkonem 252,0 bodů, a to měla Bára před sebou ještě závod na 50m ve sportovní malorážce na 3x20 ran. V malorážce postoupila do finále ze 6. místa a výkonem 463,2 bodu obsadila 2. místo. Do finále se také probojovala z 1. místa v kvalifikaci výkonem 592 bodů Marie Piňosová. Ve finále bojovala se zkušenějšími soupeřkami a nakonec obsadila 6. místo.

Soutěžilo se také v neolympijské disciplíně sportvní malorážka 60 ran vleže. Výkonem 625,8 bodů obsadila 2. místo Marie Piňosová. Vítězkou se stala švýcarská zavodnice Jägi Emely. Další české závodnice Barbora Dubská obsadila výkonem 624,8 bodu 4. místo a Klaudie Katz 5.místo výkonem 624,4 bodu. 1. místo a zlatou radost v disciplíně libovolná malorážka na 60 ran vleže  přidal český reprezentant Richard Křivánek výborným výkonem 627,9 bodů.

V týmových soutěžích získali naši junioři další medailová umístění. Podrobné výsledky ze všech soutěží najdete v příloze této zprávy.

Všem zúčastněným českým reprezentantům gratulujeme k výborným výsledkům.

Přílohy

ResultsHopes2024smol.pdf
Autor: Blažíček Roman, Fotografie: @alexframes.pl, Čas poslední změny 15.07.24 20:39