Ohlédnutí za 3. ročníkem Memoriálu genmjr. Jana Ploce

Třetí ročník Memoriálu generálmajora Jana Ploce v brokové střelbě tento uplynulý víkend (19.-21. 7. 224) se opět postaral o zajímavé výsledky a přinesl hned dva české rekordy a množství osobních úspěchů!

V disciplíně skeet si Tomáš Nýdrle připsal vítězství v mužské kategorii. Jeho cesta k triumfu však nebyla jednoduchá – v kvalifikaci skončil až čtvrtý, zatímco Josef Stránský vyrovnal český rekord s perfektními 125 trefenými terči. Ve finále však Nýdrle prokázal pevnější nervy a v dramatickém závěru zvítězil. Třetí příčku obsadil Daniel Korčák. Martina Kučerová si odnesla prvenství v ženské kategorii. Ačkoliv ji v kvalifikaci předčila Anna Šindelářová, ve finále Kučerová předvedla skvělý výkon a svou soupeřku překonala. Třetí byla Natálie Bravencová.

Na trapu zářila Zina Hrdličková s novým českým rekordem a výkonem 121 ze 125 terčů. Obsadila tím první místo v ženské kategorii. Na druhém, resp. třetím místě byla Veronika Klejnová a Nela Gottwaldová. Mezi muži triumfoval Jan Palacký. Na druhém místě skončil Vladimír Štěpán, třetí příčku bral Fabio Beccari.

Ceny nejlepším předávali atletická legenda Imrich Bugár a zástupce ředitele ASC Dukla pro sport, pplk. Radek Jančík.

Více informací: kompletní výsledková listina
Autor: Tonková Klára, Čas poslední změny 22.07.24 17:09