Světový pohár sportovní kuše Innsbruck 2024 a další skvělý výsledek Jakuba Nováka

Na přelomu května a června se naši reprezentanti již tradičně zúčastnili Světového poháru ve střelbě ze sportovní kuše a zároveň i doprovodného závodu Austria Open. Letos vyrazili bojovat o co nejlepší umístění 4 střelci, konkrétně Jakub Novák a Nikola Licková z SSK Sezemice, Alžběta Dlabková z SSK Hradec Králové Třebeš a Ondřej Zaplatílek z SSK Slatina Brno.

První den byly na programu mixy se zastoupením v obou kategoriích – U23 i Open Class. V kategorii U23 se umístili Nikola a Ondřej na 4. místě jak v základním závodě, tak i v následném finále. Zároveň svým výkonem vytvořili nový český rekord v juniorské kategorii. Po nich nastoupili v mnohem obsazenější kategorii Open Class Alžběta a Jakub a jen těsně jim uniklo finále – umístili se na pěkném 6. místě.

Druhý den byl na programu samotný Světový pohár, respektive první ze dvou závodů. V kategorii mužů se po slušném výkonu 389 bodů umístil Jakub Novák na 7. místě, Ondra Zaplatílek pak bral 29. příčku. V ženách byly obě naše závodnice vyrovnané a bylo z toho 15. místo pro Alžbětu Dlabkovou za 377 bodů, respektive 16. místo pro Nikolu Lickovou za 376 bodů.

Junioři odpoledne nastoupili k doprovodnému závodu Austria Open, kde se oba probojovali do svých finálových rozstřelů. Ondra šel do finále z 8. místa, kde zůstal i po finále. Nikola zvládla závod v novém osobním rekordu 379 bodů a zaslouženě postoupila z krásného 5. místa. Ve finále nakonec brala 7. příčku. Pro oba naše mladé nadějné střelce to byla obrovská zkušenost, která je jistě posune zase o kousek dál.

V druhém závodu SP se ženám bohužel výsledkově nedařilo tak, jako předešlý den. Nakonec z toho bylo opět 15. místo pro Alžbětu a 18. místo pro Nikolu. V mužích se Ondra umístil na 39. místě. Česká výprava ale mohla přece jen slavit – Jakub předvedl v tomto závodě velmi kvalitní výkon 392 bodů, který dokázal překonat pouze jediný střelec, a vybojoval tak pro Českou republiku stříbrnou medaili.

Odpoledne pak čekal naše dospěláky závod Austria Open, kde se Alžběta do třetice umístila na 15. místě. Jakub se i se slabším výkonem probojoval do finále, kde po slibném začátku bohužel neudržel potřebnou úroveň a skončil na konečném 5. místě. V soutěži družstev se pak naše trojice Jakub Novák, Alžběta Dlabková, Nikola Licková umístila na velmi pěkném 8. místě.
Autor: Tonková Klára, Čas poslední změny 21.06.24 18:25